Ruby Rose i problemy w dzieciństwie
Już od dziecka Ruby Rose zaznaczało, że nie czuje się dziewczynką ani chłopcem. Kiedy miało 12 lat, dokonało coming-outu przed swoją mamą.
- Nie wiedziałom, jak to powiedzieć. Powiedziałom w końcu: "Myślę, że kiedy będę mieć chłopaka, to będzie to dziewczyna" - powiedziało Ruby Rose w Sunday Today w 2017 roku.
Jak się okazuje, przez to Ruby Rose miało trudne dzieciństwo. Dzieci nie chciały rozumieć tej sytuacji, przez do dochodziło do gnębienia. Przez to wszystko nabawiło się myśli samobójczych, a później nawet zespołu stresu pourazowego i depresji.
Wokół Ruby Rose było też sporo kontrowersji przez rolę w Batwoman. Fani nie chcieli takiej roli dla Ruby, ponieważ nie jest Żydówką, ale i nie może być lesbijką (Kate nią była). Przez aferę wokół tej sytuacji, Ruby postanowiło, że zawiesi swoje konto na Instagramie.
Później Ruby ujawniło, że były jeszcze trzy powody, dlaczego opuściło serial:
- uczulenie na lateks,
- kontuzje,
- nadużycia na planie i zaniedbanie bezpieczeństwa ekipy.
Produkcja zbiła ten argument. Według nich Ruby Rose miało dostać wypowiedzenie z powodu skarg oraz nieodpowiedniego zachowania wobec kolegów z pracy. W wolnych w chwilach możemy Ruby zobaczyć także na wybiegach modelingowych. Bierze ono udział w pokazach znanych projektantów i marek, np. Maybelline.
Ruby Rose zagrało w:
- Batwoman,
- Supergirl,
- Pitch Perfect,
- John Wick.
W związku z tym, że Ruby nie ma podanych zaimków, autor tekstu pisał w formie nijakiej.
Co to jest genderfluid?
Genderfluid to nic innego jak wahanie się pomiędzy płciami. Takie osoby nie utożsamiają się ani z kobietami ani z mężczyznami.
Jak dodaje portal wtv, pl, pojęcie zaczęło zyskiwać szczególnie wraz z modą na unisex, czyli produkty skierowane zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Preferowane zaimki są neutralne, jednak niektórzy proszą o używanie konkretnych zaimków.