Lato z Estradą 2024

i

Autor: Estrada Poznańska

Miasto

Rusza Lato z Estradą 2024! Przed nami dwa miesiące darmowych wydarzeń. Sprawdźcie program!

2024-06-20 15:58

Jak co roku Estrada Poznańska przygotowuje dla mieszkańców Poznania darmowe wydarzenia kulturalne. Poznaniacy mogą wybierać z ponad 100 atrakcji przez cały okres wakacyjny.

Całe wakacje atrakcji

Wakacje w Poznaniu jak co roku będą pełne kulturalnych wydarzeń. W tym roku hasłem przewodnim "Kierunek Wschód". - To będzie 16 osiedli w tym roku, czyli około 100 wydarzeń, zaczynamy na Piątkowie. Kierunek wschód, czyli wydarzenia związane z wszystkim, co dzieje się na wschód od Poznania. I nie dotyczy to zamknięcia się na Warszawie. Natomiast myślimy o całym świecie na wschód od Poznania. Będą koncerty, będą wspaniałe parady, będą spektakle, będą warsztaty. No i całe to założenie. Dostępność, bezpłatność, możliwość przyjścia w kroksach. Koło domu, w radosnej, bezpiecznej atmosferze. Zachęcamy do podróżowania po całym mieście, bo mamy już odbiorców i odbiorczynie, którzy przyjeżdżają do nas z innych dzielnic, bo na przykład chcą zobaczyć jeszcze raz jakiś spektakl tłumaczy Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej.

Festiwal ANIMATOR

W wakacje możecie wziąć udział w Kulturalnym Starym Rynku czyli koncertach i kinie plenerowym na płycie rynku. Dodatkowo przez całe wakacje na 16 poznańskich fyrtlach darmowe koncerty, przedstawienia i parady. A już 25 czerwca rozpocznie się 5cio dniowy festwial filmów Animowanych ANIMATOR. 

- To będą premiery polskie, ale też czasem europejskie. Zarówno w konkursie filmów pełnometrażowych, jak i w panoramie udało nam się zdobyć filmy dotąd niewidziane, wyjątkowe, bardzo oryginalne. Najwięcej będzie produkcji japońskich, dlatego że nasza uwaga ostatnio zmierza w kierunku anime zapowiada dyrektorka artystyczna festiwalu ANIMATOR Adriana Prodeus.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Harmonogram dostępny jest na stronie internetowej estrady poznańskiej.

Lista najciekawszych poznańskich miejsc rozrywkowych w plenerze:

Kibice bawią się przed meczem Polska - Austria