Kuchenne rewolucje w Poznaniu: pyry z gzikiem wg Magdy Gessler z Baru Metka dawniej Zapiecek

i

Autor: Shutterstock.com Kuchenne rewolucje w Poznaniu: pyry z gzikiem wg Magdy Gessler z Baru Metka dawniej Zapiecek

nasza akcja

Ruszamy z naszym pierwszym plebiscytem. Dania kuchni wielkopolskiej. Wybieramy najlepszy smak regionu. Głosujcie!

Kuchnia wielkopolska zachwyca różnorodnością i bogactwem smaków. Jest to całkowicie odrębna dziedzina w gastronomii, która sprawia, że nasz region wyróżnia się na tle innych województw. Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować pierwszy plebiscyt i zapytać naszych Czytelników o najlepsze danie w Wielkopolsce. Zgłaszajcie swoje pomysły i głosujcie!

Najlepsze danie w Wielkopolsce

Wielkopolska jest wyjątkowym regionem na kulinarnej mapie Polski. Każdy turysta, który pierwszy raz odwiedza to województwo, powinien skosztować typowych dań, charakterystycznych dla lokalnej kuchni. Jednak co to znaczy typowych? Właśnie tutaj będziemy potrzebowali Waszej pomocy. Chcemy wyłonić najlepsze danie w Wielkopolsce czyli takie, które jest znane, a tradycja przechodzi z dziada pradziada. Pomożecie nam? 

Specjał kuchni wielkopolskiej. Oto nasze propozycje

Mówiąc o Wielkopolsce pierwsza myśl, która przychodzi do głowy to ziemniaki i wszystko co jest z nimi związane. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, że mieszkańcy Wielkopolski uwielbiają potrawy ziemniaczane. Dla przykładu najpopularniejsze regionalne dania z ziemniaków to pyry z gzikiem, czyli ugotowane ziemniaki (koniecznie w mundurkach) podawane z białym twarożkiem, który doskonale smakuje z dodatkiem szczypiorku, cebuli oraz śmietanki. Co ciekawe, w niektórych rejonach Wielkopolski do gziku dodaje się nawet rzodkiewkę. 

Jak doskonale wiecie, słynnych dań z naszego regionu, jest znacznie więcej! Popularne tą także szare kluchy. Jak na wielkopolskie danie przystało, są to kluski, które przygotowuje się z drobno startych, surowych ziemniaków. Najczęściej serwowane są ze skwarkami z boczku lub wędzonki z ugotowaną kiszoną kapustą. Jednak Wielkopolska słynie nie tylko z ziemniaków.

Dlatego postanowiliśmy zorganizować plebiscyt, by zapytać naszych Czytelników o najlepsze danie z Wielkopolski. Jaki specjał sprawia, że mówiąc "Wielkopolska", od razu na myśl przychodzą Wam konkretne potrawy? Pomóżcie nam stworzyć ten ranking.

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie dania zaproponowały znane osoby z Poznania, to koniecznie kliknijcie TUTAJ!

Dania kuchni wielkopolskiej. Wybieramy najlepszy smak regionu. Zgłoś swój pomysł i głosuj!

Teraz czas na Was. Co wyróżnia nasz region? Wskażcie najlepsze danie z Wielkopolski. Koniecznie wyślijcie nam swoje zgłoszenia. Możecie to zrobić poprzez nasze fanpage na Facebooku: "ESKA Poznań News" oraz "Poznań Miasto Doznań".

Zgłoszenia przyjmujemy do poniedziałku 15 lipca. Następnie 16 lipca zrobimy głosowanie na postawie nadesłanych propozycji, a ostateczne wyniki naszego plebiscytu opublikujemy 30 lipca

Czekamy na Wasze propozycje! Wybierzmy najsłynniejsze danie kuchni wielkopolskiej. 

Zobacz, jak prezentuje się Muzeum Pyry:

Jak dobrze znasz wielkopolską kuchnię?

Pytanie 1 z 10
Potrawa podawana głównie na piątkowe bezmięsne obiady w Wielkopolsce to?
Talerz obiadowy Blue Flower marki Ambition