Ruszył Narodowy Spis Powszechny! Takie badanie odbywa się co 10 lat. Najlepiej spisać się przez Internet. Dla tych, którzy nie mogą tego zrobić, pozostaje infolinia lub przeznaczony do tego punkt w mieście. Wszystkie pozyskane dane objęte są tajemnicą statystyczną. Mówi wojewoda wielkopolski, Maciej Zieliński:
Dzięki Narodowemu Spisowi Powszechnemu Ludności i Mieszkań będzie można zdiagnozować ilu nas jest, kim jesteśmy i jak żyjemy.
Udział w spisie jest obowiązkowy, również dla Polaków przebywających za granicą, pod warunkiem, że nie wymeldowali się wcześniej. Dotyczy również cudzoziemców, którzy przebywają w kraju czasowo bądź na stałe. Obejmuje również, między innymi, mieszkania i budynki, aby sprawdzić ile osób w nich mieszka i jak są wyposażone.
Płeć, wiek, adres, stan cywilny, badamy kraj urodzenia, obywatelstwo, również pewne aspekty związane z pracą, z dojazdami do pracy, pytamy również o wykształcenie oraz sprawy związane z migracjami, czy zagranicznymi czy krajowymi
Spis powszechny potrwa do 30 czerwca. Jednak, jeśli będzie to konieczne, zostanie przedłużony do końca września.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]