Celem konkursu jest tak naprawdę propagowanie tej estetyki, kultury kształtowania terenu zieleni w miejscu zamieszkania, jak i w pracy.
Mówi Ewelina Murzydło z Urzędu Miasta. Kolejnym jest też kształtowanie u poznaniaków postaw proekologicznych.
Konkurs jest skierowany do mieszkańców, ukwiecających swoje przydomowe ogrody, działki i balkony, ale też firm i instytucji, które zielonymi aranżacjami upiększają miasto.
Konkurs dzieli się na dwa etapy - osiedlowy i miejski. Najwyżej ocenione projekty będą rywalizowały w drugim, nad którym czuwają Ogród Botaniczny, Katedra Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Katedra Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców i Towarzysto Miłośników Miasta Poznania i urzędu miasta.
Za pierwsze miejsce to jest tysiąc złotych, za drugie i trzecie miejsce to są nagrody rzeczowe.
Najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty zgłoszone w sześciu kategoriach konkursu. Są to:
- zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne,- balkony, tarasy, loggie i okna,- ogrody przydomowe, - działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych lub stowarzyszeń działających na rzecz działkowców,pasy zieleni,- zielone dachy, jako ogrody na dachach konstruowane głównie w celach rekreacyjno-estetycznych.
Wszystkie informacje zgłoszeniowe zawarte są na stronie internetowej miasta. W poprzednich edycjach wzięło udział blisko 90 tys. osób.
Polecany artykuł:
Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!