Sport

Siatkówka na najwyższym poziomie w Poznaniu. Za nami Enea Plaża Wolności 2024

2024-06-23 16:46

Ostatnie dni nad Jeziorem Rusałka dostarczyły nam wielu sportowych emocji. Za nami Enea Plaża Wolności 2024 - turniej plażowej siatkówki plażowej, który co roku odbywa się w Poznaniu. W turnieju wystartowały polskie duety żeńskie i męskie, oraz zawodnicy zagraniczni, nie tylko z Europy, ale także z innych kontynentów.

Enea Plaża Wolności 2024: siatkarskie emocje w Poznaniu

Finał wojewódzki w mini siatkówce oraz półfinał mistrzostw Polski młodziczek - rozgrywane w ramach Enea Cup Poznań 2024 - zainaugurowały Enea Plażę Wolności Poznań 2024. Po rozgrywkach młodzieżowych nadszedł czas na turniej seniorski - i to od razu najwyższej, trzygwiazdkowej rangi nadawanej przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Kibice mieli okazję podziwiać zawodników z Libanu, Szwecji, Czech, Litwy, Ukrainy, Białorusi i oczywiście z naszego kraju. Łącznie w Eliminacjach Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej nad Jeziorem Rusałka zaprezentowały się 92 zespoły. Od piątku do niedzieli mieszkańcy Wielkopolski mogli spotkać najlepszych z nich.

Kto wygrał turniej? W rywalizacji pań najlepsze okazały się Magdalena Saad i Nicole Jochym. W bardzo zaciętym meczu finałowym pokonują one Aleksandrę Gromadowską i Agnieszkę Adamek 2:1 (21:17, 23:25, 15:10).

Z kolei w turnieju mężczyzn Tomasz Jaroszczak i Jarosław Lech zostali zwycięzcami Enea Plaża Wolności Poznań 2024 Eliminacje mistrzostw Polski! W meczu finałowym pokonali oni Czechów - Jan Krystof Oliva i Vaclav Kurka 2:0 (21:15, 21:18).

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!