Lotnisko w Kolonii

i

Autor: Raimond Spekking / CC BY-SA 4.0 (przez Wikimedia Commons)

Wydarzenia

Strajk w Niemczech, utrudnienia w Poznaniu. Odwołane samoloty i pociągi

2023-03-27 10:40

Utrudnienia w Poznaniu i w całej Polsce w związku ze strajkiem związkowców sektora transportu publicznego w Niemczech. Przez cały poniedziałek, 27 marca z lotnisk w Hamburgu, Bremie, Stuttgarcie, Hanowerze, Kolonii, Monachium, Dusseldorfie nie wyleci żaden samolot. Ławica odwołała loty z Monachium i Frankfurtu. Pociągi relacji Warszawa - Berlin kursują tylko do granicy. Szczegóły utrudnień w artykule.

Strajk sektora transportu publicznego w Niemczech

Związki zawodowe sektora transportu publicznego w całych Niemczech ogłosiły na poniedziałek, 27 marca 24-godzinny strajk generalny. Protestuje branża lotnicza, kolejowa i drogowa. Związkowcy domagają się podwyżek płac. To największy strajk w Niemczech od 30 lat, bierze w nim udział kilka milionów pracowników branży - relacjonuje Euronews.

Utrudnienia w Poznaniu w związku z niemieckim strajkiem

Przez strajk niemieckiego transportu publicznego, także w Poznaniu musimy liczyć się z utrudnieniami, jeżeli chcemy dostać się do Niemiec transportem publicznym. Pociągi relacji Warszawa - Berlin kończą swoją trasę na granicy polsko-niemieckiej. Natomiast na trasie Berlin - Warszawa pociągi ruszają z Rzepina. W Niemczech funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa. Jak informuje europejska organizacja bezpieczeństwa żeglugi powietrznej Eurokontrol, do 22:00 nie wyląduje, ani nie wystartuje dzisiaj żaden samolot z lotnisk w Hamburgu, Bremie, Stuttgarcie, Hanowerze, Kolonii, Monachium i Dusseldorfie. Oznacza to odwołane loty z i do Poznania z lotnisk w Frankfurcie i Monachium.

Utrudnienia w Polsce w związku z niemieckim strajkiem

Tak, jak już wspomnieliśmy, żaden samolot nie wystartuje 27 marca z i do największych niemieckich lotnisk. Podobnie, jak w Poznaniu, sytuacja wygląda także z lotnisk w Krakowie i Gdańsku. Strajk dotyczy nawet 2,5 miliona pracowników sektora w Niemczech. Domagają się przynajmniej 12-procentowych podwyżek płac. Pracodawcy oferują podwyżki na poziomie pięciu procent.