Logo Poznania - nowy wpis na FB

i

Autor: Urząd Miasta Poznania/Facebook Miasto Poznań

Kontrowersje

Strona miasta odwołuje się do skandalu z nowym logo Poznania. "Ikony się naśladuje". Dali pstryczka w nos całej Polsce?

2024-05-17 12:39

Czy emocje internautów, po publikacji nowego logo Poznania, powoli opadają? Raczej nie. Nie pomaga w tym także główna przyczyna skandalu. Miasto Poznań w mediach społecznościowych odwołało się do lawiny hejtu, z którym muszą zmagać się od środy. Sprawdźcie ten post!

Od kilku dni internet żyje sprawą nowego logo Poznania. Jak już informowaliśmy, nowy symbol naszego miasta, stał się powodem i inspiracją do tysiąca memów, które są regularnie publikowane w sieci. Zielony znak - doczekał się wielu modyfikacji, a tę kontrowersyjną zmianę, komentują nawet znani tacy, jak Krzysztof Stanowski czy Rychu Peja. Co na to Miasto Poznań?

Miasto Poznań reaguje na lawinę hejtu. "Ikony się naśladuje"

Na oficjalnej stronie miasta w mediach społecznościowych, opublikowano zaczepny post. Jest on odpowiedzią na krytykę nowego logo. 

W oficjalnym komunikacie Urząd Miasta poinformował, że nowe logo Poznania "to symbol otwartego domu umieszczonego na herbowej, miejskiej tarczy w kolorze zielonym (przyjazność, przyroda, poznańskie tramwaje)" . Jak doskonale wiecie, internauci mają inne zdanie.

Mimo wszystko, Poznań się nie poddaje. W piątkowe przedpołudnie, na swoim facebookowym profilu opublikowano nietypowy post. Wpis zawiera modyfikacje nowego logo, które zdaniem miasta, były najbardziej kreatywne! Jednak by nie pozostać dłużnym, do postu dołączono podpis: "Ikony się naśladuje".

Na załączonej grafice widać modyfikacje logo od: PSŻ Poznań, Przelot, Tesla Polska, przyjemność, IKEA, Odnawiamy Jeżyce, FAME MMA, Pasztetowa. Kultowa nuta smaku., GetFindia.

Na tym się nie skończyło! Wszyscy pomysłodawcy memowych wersji logo, zostali oznaczeni w poście Miasta Poznań!

"Ikony się naśladuje". Co na to internauci?

Jak możecie się domyśleć, kolejny raz internauci mieli pole do popisu. Pod postem trwa zacięta dyskusja! Poniżej publikujemy kilka komentarzy.

- tzn gdyby faktycznie poznańskie firmy i kolektywy jakoś w swoich wizerunkach nawiązały do tego nowego logo i powstałby spójny temat poznańskości, to na skalę kraju byłaby bardzo ciekawa inicjatywa, chyba niespotykana nigdzie indziej, ale raczej nie wyczuwam tu takiej intencji

Wszystkim dogodzić się nie da, trzeba robić swoje, jak za jakiś czas zmienią logo, to będą mówić, że stare było lepsze…

Można by było zrobić R jak rozkopane

- Kiedyś się przyjmie

Nie odróżnicie śmiania się z was od naśladowania.

Żenada

Skoro was to bawi Miasto Poznań ….

A jakie memy powstały z nowym logo Poznania? Sprawdźcie naszą galerię: