Sukces miejskiego programu in vitro! Dzięki niemu urodziło się już ponad 200 dzieci!

2020-02-12 18:19 MMK
Jędrzej Solarski i Joanna Olenderek
Autor: Michalina Maciaszek

Dwusetne dziecko z in vitro urodziło się w Poznaniu. Miejski program działa od sierpnia 2017 roku. Dzięki niemu aż 359 kobiet zaszło w ciążę.

Dwieście pierwsze dziecko urodziło się w Poznaniu dzięki miejskiemu programowi in vitro! Ten działa od sierpnia 2017 roku. Do tej pory dzięki niemu aż 359 kobiet zaszło w ciąże.

Program przyniósł efekty. Mamy ponad dwustu nowych mieszkańców Poznania. W związku z tym, program spełnił nasze oczekiwania, które założyliśmy 3 lata temu

mówi zastępca Prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski. I dodaje, że z programu mogą skorzystać mieszkające w Poznaniu pary, które do tej pory bezskutecznie starały się o dziecko.

Przypominam, że jest to program bezpłatny dla naszych mieszkańców, naszych podatników. Mamy miejsce w Poznaniu dla nowych mieszkańców. Będziemy wdrażać tę politykę zapłodnienia pozaustrojowego.

Program będzie działał do 2020 roku. Na jego realizację miasto przeznaczy łącznie ponad 7 mln złotych. Urzędnicy już teraz zastanawiają się nad jego kontynuacją.