Swarzędzcy seniorzy otrzymają 9 tysięcy sztuk maseczek ochronnych

i

Autor: fot. UMiG Swarzędz/mat.pras. Swarzędzcy seniorzy otrzymają 9 tysięcy sztuk maseczek ochronnych

Swarzędz: Seniorzy dostaną 9 TYSIĘCY sztuk maseczek ochronnych!

2020-04-12 10:06

Od czwartku w Swarzędzu trwa akcja wsparcia seniorów. Otrzymają oni łącznie 9 tysięcy sztuk maseczek ochronnych. Pierwsza pula - 4 tysiące - już jest rozdawana.

W czwartek ruszyła akcja wsparcia seniorów w Swarzędzu. Burmistrz postanowił przekazać w sumie 9 tysięcy sztuk maseczek ochronnych. Ich pierwsza pula, czyli 4 tysiące sztuk już jest rozdawana przez strażaków, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zakładu Komunalnego.

W pierwszym etapie będziemy starali się dotrzeć do najbardziej potrzebujących seniorów np. tych schorowanych i przez to szczególnie zagrożonych, a także tych, którzy sami muszą robić zakupy

mówi burmistrz miasta i gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek. Zaraz po Wielkanocy akcja ruszy dalej. Maseczki mają trafić do wszystkich osób, które ukończyły 65 lat. Znajdą je oni zapakowane w koperty w swoich skrzynkach na listy.

Są do maseczki tzw. wielokrotnego użytku. Takie maseczki są godną polecenia ochroną, oczywiście przy odpowiednim użytkowaniu. 

Władze miasta i gminy podkreślają jednak, że używanie takich maseczek nie daje pełnej ochrony przed koronawirusem i nie zwalnia z konieczności zachowania wszystkich innych metod ochrony.

Posłuchaj o pysznych kaszach bez glutenu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Znasz swoje prawa? Sprawdź, za co policjant może Cię ukarać

Pytanie 1 z 7
Czy policjant może zatrzymać Cię za wyprzedzenie radiowozu?
COŚ DOBREGO #002