Poznań. Osoba towarzysząca podczas planowego cięcia cesarskiego
Szpital św. Rodziny w Poznaniu podzielił się ważną informacją w mediach społecznościowych. To istotna zmiana dla kobiet, które spodziewają się dziecka, a poród odbędzie się poprzez planowe cięcie cesarskie. Od teraz świeżo upieczonej mamie może towarzyszyć osoba towarzysząca. To jedyny szpital w Poznaniu, który stwarza takie możliwości.
- Dzięki tej nowo wprowadzonej zasadzie pacjentki oczekujące na poród drogą planowego cięcia mogą być wspierane przez najbliższą dla nich osobę aż do samych narodzin dziecka - napisano.
Polecany artykuł:
Cesarskie cięcie. "Obecność bliskiej osoby bardzo się przyda"
- Która z Pań planuje odbycie porodu drogą cięcia cesarskiego na naszym Bloku Porodowym i jednocześnie chciałaby skorzystać z powyższego przywileju? Kto towarzyszyłby Paniom na Sali Operacyjnej w chwili narodzin? - zapytano na facebookowym profilu Szpitala św. Rodziny.
Komentarze kobiet pod postem są jednoznacznie pozytywne. - Super! Jednak obecność bliskiej osoby przy CC bardzo się przyda. Miałam 3 CC i ogromny stres. Zazdroszczę przyszłym Cesarzowym - napisała pani Joanna. - No w końcu POZNAŃ zaczyna małymi kroczkami być jakoś normalniejszy. Gratulacje w sumie pomysłu bo wg mnie petarda! - stwierdziła pani Natalia. - To jest niesamowite, że wystarczy odrobina dobrej woli i nagle rzeczy niemożliwe dla większości szpitali ("bo nie"), stają się możliwe! Pięknie! - ucieszyła się pani Karolina. - Brawo!! Wystarczy odrobina serca a dla kobiety ogromna ulga!! Jestem pod wielkim wrażeniem. Każdy szpital powinien wziąć z was przykład! - podsumowała pani Marta.
Polecany artykuł:
W którym poznańskim szpitalu rodzi się najwięcej dzieci? Wyniki za 2021 i 2022 rok
W Poznaniu najwięcej dzieci na świat przychodzi w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Polnej. W 2021 roku odebrano tam 6834 porodów, rok później 5856. Szpital św. Rodziny w 2021 roku był na drugim miejscu z liczbą 2498 porodów, rok później spadł na trzecie miejsce (1969 porodów) kosztem szpitala im. Raszei (1977 porodów w 2022 i 1944 w 2021 roku).
W ubiegłym roku wielkopolskie szpitale sprawozdały 29 872 porody. Na podium mieszczą się trzy wyżej wymienione poznańskie szpitale.