Tajemniczy fotepian w centrum Poznania. O co chodzi?

i

Autor: poznan.pl Tajemniczy fotepian w centrum Poznania. O co chodzi?

Tajemniczy fotepian w centrum Poznania. O co chodzi?

2022-09-23 10:23

Na dziedzińcu urzędu miasta przy placu Kolegiackim stanął niecodzienny przedmiot. To fortepian, na którym każdy może zagrać. O co chodzi? Szczegóły w artykule.

W ostatnich dniach na placu Kolegiackim stanął fortepian. Instrument pojawił się na dziedzińcu w ramach nagrody w konkursie "Wygraj fortepian zewnętrzny dla twojej gminy". Miasto Poznań wzięło w nim udział i wygrało. W związku z tym instrument jest dostępny dla wszystkich poznanianek i poznaniaków do 28 września. - Korzystać z niego można codziennie w godzinach otwarcia dziedzińca, czyli od 7:00 do 22:00 - mówią urzędnicy.

Warto podkreślić, że instrument jest odpowiednio zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. - Znajduje się w specjalnej obudowie chroniącej fortepian przed np. deszczem oraz uszkodzeniami mechanicznymi - mówią urzędnicy.

Organizatorem konkursu są firmy Cadenza - Fortepian zewnętrzny i FULCO System. To oni odpowiadają za postawienie instrumentu. Tworzą oni także akcje podczas których stawiają w miastach na określony czas fortepiany do swobodnego użytku przez mieszkańców.

Sonda
Skorzystasz z fortepianu, który stanął na placu Kolegiackim?
Bartek z Poznania i jego rzeźby