Hotel

i

Autor: davidlee770924/CC0/pixabay.com

TURYSTYKA

Ceny za nocleg w Poznaniu mogą zwalić z nóg! "Tak drogo jeszcze nie było"

2024-06-13 13:34

W najbliższy weekend (14-16 czerwca) ceny za nocleg w stolicy Wielkopolski mogą być bardzo drogie. Tak drogo nie było nigdy. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta.

Dużo imprez w Poznaniu = drogie hotele

1000 zł za pokój na jedną noc w hotelu? Tak wyglądają ceny na ten weekend w Poznaniu. 

To jest prawdopodobnie najbardziej obłożony weekend w tym roku, a kto wie czy nie jeden z tych, które wywoływały największe obłożenie, zainteresowanie, w ogóle w historii. Mamy faktycznie trzy potężne wydarzenia. Mamy dwa koncerty Dawida Podsiadło, każdy się sprzedał w liczbie 57 tysięcy biletów. Mamy Pyrkon, na który przyjeżdża około 60 tysięcy osób i jeszcze nie zapominajmy, że mamy Puchar Świata w Wioślarstwie nad Maltą. To także prawdopodobnie kilka tysięcy osób, które tu się pojawi. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w Poznaniu i w okolicach, w hotelach, w apartamentach, w hostelach jest około 20 tysięcy miejsc, no to wyjdzie nam w miarę prosta matematyka, że tych miejsc po prostu może brakować tłumaczy prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Jan Mazurczak.

Wszystko wróci do normy po weekendzie?

W związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniami, hotelarze mogli podnieść ceny za noclegi w resztce wolnych pokoi.

- Mamy więc kumulację wielu wydarzeń, w związku z tym ci, którym jeszcze jakieś pokoje zostały, a może nawet nie zostały, tylko starają się zobaczyć za ile można maksymalnie sprzedać taki pokój. Wystawiają te pojedyncze miejsca, w kwotach wydawałoby się absurdalnych, bo to są często kwoty powyżej 1000 zł za pokój, za dzień. (...) to jest wyjątkowy weekend i on się w tym roku już nie powtórzy, to można śmiało założyć dodaje Jan Mazurczak.

Według ekspertów nasze miasto w tym roku cieszy się największą popularnością wśród turystów od lat.

Tak bawiliśmy się na koncercie Smolastego w Poznaniu:

Rozpoznasz Poznań sprzed 100 lat? Co to za miejsca?

Pytanie 1 z 10
To zdjęcie sprzed prawie stu lat. Co przedstawia?
Tak wyglądały Międzynarodowe Targi Poznańskie w latach 30-tych XX wieku!