Tani węgiel w Poznaniu: aby kupić węgiel po preferencyjnej cenie, należy mieć zaświadczenie z PCŚ

i

Autor: Borys Dobrzański

Tani węgiel w Poznaniu: Te firmy sprzedawać będą tani węgiel dla mieszkańców

2022-12-05 9:38

Zima tuż, tuż. Pierwsze śniegi już za nami więc wielu z nas już na dobre ogrzewa swoje domy. W tym roku szczególnie głośno jest o węglu który jest bardzo drogi. Dzięki programowi, można jednak kupić tani węgiel. W Poznaniu dwie firmy - Coalpol oraz Al Pari - będą sprzedawać węgiel po preferencyjnej cenie mieszkańcom Poznania. Aby kupić opał, trzeba będzie posiadać zaświadczenie wydane przez Poznańskie Centrum Świadczeń. Jak kupić tani węgiel w Poznaniu?

Tej zimy możemy wydać znacznie więcej na ogrzewanie niż przed laty. Węgiel osiąga na rynkach zawrotne sumy. Jak sprawić, aby kupić tani węgiel? Jak kupić tani węgiel w Poznaniu? Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą dwie działające w porozumieniu firmy, które jako pierwsze zgłosiły wspólny wniosek, mogą sprzedawać węgiel poznaniankom i poznaniakom. Cena za tonę tego opału będzie wynosić 2,1 tys. zł - płatne gotówką w momencie zakupu.

Tani węgiel w Poznaniu - kto może kupić tańszy węgiel?

Aby kupić węgiel po preferencyjnej cenie, należy mieć zaświadczenie, które potwierdza uprawnienia do dodatku węglowego lub spełnianie warunków do jego przyznania. Można już się po nie zgłaszać do Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Dodatek węglowy przysługuje osobom, których głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi (węglem, brykietem lub peletem). Te źródła ogrzewania powinny być wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. 

By dostać wymagane zaświadczenie, trzeba złożyć wniosek w Poznańskim Centrum Świadczeń - dobrze zrobić to jak najszybciej. Należy zarezerwować wizytę poprzez miejską infolinię (nr telefonu 61 646 33 44) lub formularz internetowy dostępny na stronie PCŚ: www.pcs.poznan.pl. Zaświadczenie będzie wydawane w jednym egzemplarzu, w ciągu 14 dni od złożenia wniosku. 

Tani węgiel w Poznaniu - od kiedy można kupić tani węgiel?

Sprzedaż węgla w Poznaniu ruszy niebawem - o jej rozpoczęciu Miasto poinformuje poznaniaków i poznanianki. Po odbiór węgla będzie można przyjechać własnym samochodem. Obie firmy oferują transport opału pod adres zamieszkania (na terenie Poznania). Jest to usługa dodatkowo płatna i kosztuje 100 zł w przypadku zakupu 1 lub 1,5 tony lub 150 zł w przypadku kupna pół tony. Ważne: cena obejmuje tylko dowóz węgla, z jego wyładowaniem, ale bez wniesienia. 

Uwaga! Aby uniknąć oszustów, którzy podają się za pośredników węglowych, warto pamiętać, że za opał należy zapłacić wyłącznie w składzie węgla. Tam też można będzie otrzymać fakturę.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!