Dolary

i

Autor: pixabay

Ciekawostki

Technologiczni giganci zdetronizowani! W zestawieniu najdroższych firm mamy nowego lidera

2024-06-20 10:34

Starcie Apple z Microsoftem działa od wielu lat na wyobraźnie fanów technologii, niczym rywalizacja Messiego z Cristiano Ronaldo czy Bjorna Borga z Johnem McEnroe. Firmy toczą boje na wielu frontach, w tym oczywiście na polu finansowym. Okazuje się jednak, że znalazły godnego rywala, który wspiął się na sam szczyt, wśród najdroższych firm na świecie.

Giganci zdetronizowani. Kto nowym liderem?

Na szczyt finansowego everestu wspięła się Nvidia. To gigantyczny sukces dla tej firmy, biorąc pod uwagę to, że w lipcu 2023 roku traciła do Apple kilka długości. Wartość Nvidii była wówczas trzykrotnie mniejsza niż konkurenta z logiem nagryzionego jabłka. Tak dynamiczna zmiana na rynku wynika z działań, które nowy lider zastosował w ciągu ostatniego roku. Chodzi o ekspansję produkcji niezwykle efektywnych czipów AI, Blackwell. Wszystko wskazuje na to, że popyt na sztuczną inteligencję będzie cały czas szedł do przodu.

Duża rotacja wśród najdroższych firm. Sztuczna inteligencja to przyszłość, nie tylko dla technologii, również dla biznesu

Głównym wektorem napędzającym obecny rynek jest sztuczna inteligencja, czego sukces Nvidii jest najlepszym przykładem. Stopniowo plony z takich rozwiązań zaczyna czerpać również Microsoft. Co ciekawe w tyle jest znane z innowacyjnych rozwiązań Apple. Firma reaguje jednak na spadek wartości, zapowiadając swoją własną sztuczną inteligencję. Z pewnością poznamy ją lepiej, po premierze iPhone'a 16.

Kolekcja ubrań Mcdonald's. Sprawdź!

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

Technologie QUIZ: dopasuj wynalazek do jego twórcy!

Pytanie 1 z 7
Thomas Edison wymyślił: