Ranking

TOP10 najbogatszych gmin w Wielkopolsce. Czy znajdziesz tam Poznań? Zdziwisz się!

Chcesz się dowiedzieć, gdzie w Wielkopolsce żyje się najlepiej? Dostępne są już najnowsze dane opublikowane przez Ministerstwo Finansów. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, które gminy w naszym województwie są najbogatsze. Sprawdź, czy mieszkasz w jednej z nich i przekonaj się, które miejsce zajął Poznań!

Najbogatsze gminy w Wielkopolsce

Ministerstwo Finansów opublikowało najnowsze dane dotyczące wskaźników dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Podstawą do ich wyliczenia były dane o dochodach za 2022 rok. Tym samym stworzyliśmy ranking najbogatszych gmin w Wielkopolsce. Jesteście ciekawi czy coś zmieniło się od naszego zeszłorocznego zestawienia? Sprawdźcie to! Szczegóły znajdują się poniżej.

Tutaj żyje się najlepiej. TOP 10 najbogatszych gmin w Wielkopolsce

W skład województwa wielkopolskiego wchodzi 35 powiatów, w tym 4 miasta na prawach powiatu oraz 226 gmin – 19 miejskich, 90 miejsko-wiejskich i 117 wiejskich. Które z gmin są najbogatsze i na którym miejscu znalazł się Poznań? Odpowiedź może zaskoczyć.

Według najnowszych danych od Ministerstwa Finansów, stolica Wielkopolski znajduje się na... 13 miejscu. Na jednego mieszkańca przypada 4269, 32 zł. Przypominamy, że w ubiegłym roku miasto Poznań zajęło 14 miejsce w zestawianiu - z sumą 3277,10 zł.

Sprawdźcie nasze zestawienie najbogatszych gmin w Wielkopolsce w 2024 roku.