Ranking liceów Perspektywy 2025 w Poznaniu
Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2025 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty szósty. Organizatorzy każdego roku analizują wyniki w szkołach średnich, które spełniają kryteria wejścia do Rankingu.
Które szkoły średnie okazały się najlepsze w Rankingu Perspektywy 2025 w Poznaniu? Ranking Perspektywy 2025 zostanie opublikowany w środę (15 stycznia). Kiedy to nastąpi, poinformujemy o tym w tym miejscu.
Ranking Perspektywy w Poznaniu. Które szkoły wygrywały w poprzednich latach?
Jakie szkoły średnie okazały się najlepsze w poprzednim roku? Ranking szkół Perspektywy 2024 - najlepsze szkoły średnie w Poznaniu znajdziecie tutaj.
Jak wyglądały rankingi w poprzednich latach? Zobaczcie poniżej!
Ranking liceów i techników Perspektywy 2023
Ranking liceów i techników Perspektywy 2022
Ranking liceów i techników Perspektywy 2021
Ranking szkół średnich Perspektywy 2025. Czym jest?
Ranking Liceów i Techników Perspektywy jest oparty wyłącznie na obiektywnych i mierzalnych danych pochodzących ze źródeł zewnętrznych (baza SIO, dane dotyczące wyników egzaminu maturalnego z OKE, dane z komitetów głównych olimpiad przedmiotowych). Kryteria Rankingu Liceów 2024 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. Kryteria Rankingu Techników 2025 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).
W styczniu trwa sezon studniówkowy. Jak wyglądała zabawa uczniów V LO w Poznaniu? Zobaczcie w naszej galerii!
Ranking Perspektywy. Szykują zmiany od edycji 2026. Jakie?
Od 2026 roku mają zatem zostać wprowadzone cztery nowe wskaźniki tworzące wspólnie kryterium OTWARTOŚĆ. Jak informują organizatorzy rankingu, waga nowego wskaźnika otwartość nie przekroczy 5%, aby zachować zasadę porównywalności rankingu z roku na rok. Nowe kryterium ma odzwierciedlać pozaedukacyjne aspekty działalności szkoły i pokazywać jej aktywność w wymiarze europejskim (uczestnictwo szkół w Programie Erasmus+), kształtowanie umiejętności wspólnej realizacji przez uczniów zadań projektowych (w oparciu o inicjatywę Zwolnieni z Teorii) oraz sukcesy szkół w kształtowaniu postaw przyjaznych, otwartych i tolerancyjnych (w oparciu o inicjatywę Szkoły Przyjazne LGBT+ Fundacja GrowSPACE).
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!
Polecany artykuł: