Tramwaj wodny na Warcie

i

Autor: Poznan.pl

Turystyka

Tramwaj wodny na Warcie. Kiedy można udać się nim w rejs?

2024-05-21 10:14

Nadwarciańskie tereny cieszą się coraz większą popularnością, ale atrakcji nie brakuje także na samej rzece. W drugiej połowie maja, rozpoczęły się rejsy tramwaju wodnego na dwóch trasach, a od 1 czerwca w Starym Porcie będzie funkcjonować przystań rzeczna, gdzie można zacumować łódź i wypożyczyć motorówkę.

Tramwaj wodny na Warcie: dwa kierunki rejsów

W tym sezonie, podobnie jak w poprzednich, po rzece kursować będzie tramwaj wodny, który rozpocznie swoje rejsy od 18 maja. 

Rejsy odbywać się będą w weekendy na dwóch trasach:

  • W kierunku północnym: od przystanku zlokalizowanego na wysokości Katedry (ul. Panny Marii) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek wyrusza o godz. 11:00 oraz 17:00, w niedziele o godz. 14:00. 
  • Druga trasa, w kierunku południowym prowadzić będzie od przystanku zlokalizowanego na wysokości Katedry (ul. Panny Marii) przez przystanek przy ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo), aż do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. Powrót do przystanku przy ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek rozpoczyna rejs o godz. 14:00, a w niedziele o godz. 11:00 i 17:00. 

Gdzie można kupić bilety na rejs? Bilety będą dostępne u załogi statku. Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę. Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły popłynąć statkiem bezpłatnie. Tramwaj wodny będzie kursował do 1 września.

Wypożyczalnia motorówek. Jaki koszt? Gdzie można wypożyczyć?

Od 1 czerwca w Starym Porcie będzie funkcjonować przystań rzeczna, w której za darmo można zacumować łódź. Bosman przystani dyżuruje codziennie od 10:00 do 18.00, a poza tymi godzinami obecna jest ochrona.

Również od 1 czerwca w Starym Porcie będzie można skorzystać z wypożyczalni motorówek. Aby zwiedzić miasto z perspektywy wody, nie będą potrzebne specjalne uprawnienia, wystarczy okazać dowód osobisty, potwierdzający ukończenie 18 lat oraz przejść krótkie szkolenie i założyć dostępną na miejscu kamizelkę ratunkową. 

Cena wypożyczenia motorówki (wraz ze szkoleniem i kamizelką) to 55 zł. Wypożyczalnia będzie czynna codziennie od godz. 10:00 do 18:00. 

Zarówno przystań, jak i wypożyczalnia funkcjonować będą do 31 sierpnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!