Remont PST

i

Autor: Agnieszka Rządkowska

Remont PST

Tramwaje PST. Prace na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

Po ponad dziewięciu miesiącach, tramwaje PST wrócą na trasę już w sobotę 13 maja. Z tego najbardziej popularnego węzła komunikacyjnego, dziennie korzystało 80 tysięcy mieszkańców! Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie są końcowe prace PST?

Trasę PST zamknięto 1 sierpnia 2022 roku. Następnie pierwszy etap wyremontowanej trasy, oddano do użytku 24 grudnia 2022 roku, był to odcinek pomiędzy mostem Teatralnym a przystankiem Słowiańska. Ostatni etap to trasa do pętli na Osiedlu Sobieskiego, która zostanie udostępniona już w sobotę 13 maja.

Otwarcie PST

i

Autor: Poznań ZTM

Trasa nowego Poznańskiego Szybkiego Tramwaju

Od 13 maja na trasę PST wracają tramwaje linii numer 12, 14, 15 i 16. Na PST wrócą wszystkie dotychczasowe linie, a linią nr 16 będzie można dojechać przez ul Św. Marcin do Al. Marcinkowskiego, gdzie zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek, z którego „szesnastka” pojedzie z powrotem na Piątkowo. Przy Galerii MM z linii nr 16 będzie możliwość przesiadki na tramwaje linii nr 9 i 13 kursujące z przystanku Aleje Marcinkowskiego w kierunku Dębca i Starołęki – informuje ztm.poznan.pl.

Linia nr 12 – zmiana trasy, powrót na stałą trasę przez PST

OS. SOBIESKIEGO – PST – Most Teatralny – dolne PST - Rondo Kaponiera – Dworzec Zachodni – Głogowska – Poznań Główny – Królowej Jadwigi – Rondo Rataje – Zamenhofa – Rondo Starołęka – Starołęka PKM

Linia nr 14 - zmiana trasy, powrót na stałą trasę przez PST

OS. SOBIESKIEGO – PST – Most Teatralny – dolne PST - Rondo Kaponiera – Głogowska - Górczyn PKM

Linia nr 15 – zmiana trasy, powrót na stałą trasę przez PST

OS. SOBIESKIEGO – PST – Roosevelta - Rondo Kaponiera - Grunwaldzka - BUDZISZYŃSKA

Linia nr 16 – zmiana trasy, powrót na trasę przez PST

OS. SOBIESKIEGO – PST – Roosevelta – Rondo Kaponiera - Św. Marcin – ALEJE MARCINKOWSKIEGO (tymczasowy przystanek przy ul. Piekary)

Prace remontowe na ostatniej prostej?

Dodać należy, że chociaż tramwaje wrócą na PST już 13 maja, nie oznacza to całkowitego zakończenia prac. W związku z dążeniem do jak najszybszego oddania do eksploatacji tej newralgicznej dla mieszkańców trasy, po wznowieniu ruchu tramwajowego zaplanowano jeszcze roboty okołotorowe, wykończeniowe i porządkowe, które powinny zakończyć się w czerwcu.