Turcja. Lotnisko w Stambule czwarty raz z rzędu wybrane najlepszym na świecie

i

Autor: pixabay.com/Skitterphoto

ŚWIAT

Turcja. Lotnisko w Stambule czwarty raz z rzędu wybrane najlepszym na świecie

2024-03-19 13:12

Po raz czwarty z rzędu za najlepsze lotnisko na świecie uznano port lotniczy w Stambule (IST) - poinformował w poniedziałek dziennik "Daily Sabah".

Ranking Air Transport News. "Lotnisko Roku" 2024 wybrane

Lotnisko w Stambule zostało wybrane "Lotniskiem Roku" przez portal branżowy Air Transport News. Odbierający nagrodę Selahattin Bilgen - pełniący obowiązki dyrektora generalnego IST - powiedział, że "władze lotniska są niezwykle dumne z przyznanego wyróżnienia".

- Wyróżnienie się na tle wszystkich międzynarodowych portów lotniczych na świecie i zdobycie tego tytułu po raz kolejny pokazuje zaangażowanie naszych zespołów lotniskowych, które dążą do doskonałości operacyjnej - zauważył Bilgen.

Kostas Iastrou, dyrektor generalny Air Transport News, powiedział, że lotnisko w Stambule wykazało się odpornością i przewodzeniem w innowacyjności, pomimo wyzwań stojących przed branżą od czasu pandemii Covid-19.

Przewodniczący gremium przyznającego nagrodę podkreślił, że IST "szybko osiągnęło liczbę pasażerów sprzed pandemii i zwiększyło różnorodność linii lotniczych, stając się wiodącym światowym węzłem komunikacyjnym".

Bilgen przyznał w grudniu, że liczba pasażerów lotniska wzrosła w ubiegłym roku o 18 proc., osiągając poziom 76 mln. Dodał, że celem IST jest zwiększenie liczby pasażerów do 85 mln w roku 2024.

Wakacje w kraju czy zagranicą? Te kraje Polacy najczęściej odwiedzali w 2023 roku [GALERIA]