Telefon komórkowy

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

Aplikacja

Uber zamyka usługę dostawy alkoholu. Miały być wielkie zyski, a jest... wielka klapa

2024-01-18 9:51

Aplikacja Drizly funkcjonowała trzy lata. Została przejęta przez Uber za 1,1 mld dolarów. Ze względu na pandemię, miał to być strzał w dziesiątkę, który przyniósłby ogromne zyski. Teraz Uber ogłosił, że aplikacja, w której można kupić alkohol będzie działała tylko do końca marca.

Uber przejął Drizly na początku 2021 rok, kiedy ze względu na pandemię ludzie musieli przebywać w domach i dynamicznie wzrosło zainteresowanie aplikacją do zamawiania jedzenia Uber Eats, a mocno spadło zainteresowanie, oferowanymi przez Ubera przewozami - przypomina serwis Wirtualnemedia. Teraz po trzech latach, aplikacja zostanie wycofana.

Aplikacja Drizly będzie działała tylko do końca marca 2024 roku

Sprawa dotyczy USA. Założony w 2012 roku, startup przejmował Uber, działał w ponad 1400 miastach w USA, łącząc klientów z lokalnymi sklepami w celu zamawiania alkoholi. W szczytowym okresie pandemicznych obostrzeń w USA, przychody Drizly wzrosły o ok. 400 proc - przypomina serwis Wiertualnemedia. Co więcej, pod koniec 2020 roku, czyli tuż przed przejęciem przez Ubera, współpracowała z siecią 4 tys. sprzedawców.

Uber zapłacił za Drizly kolosalną sumę -  1, 1 mld dolarów!

Drizly to samodzielna aplikacja, której rynek miał zostać zintegrowany z aplikacją z Uber Eats.

- Pierre Dimitri Gore-Coty, starszy wiceprezes do spraw dostaw w Uberze, poinformował, że firma zdecydowała się skupić na swojej "podstawowej strategii Uber Eats, która polega na pomaganiu konsumentom w uzyskiwaniu prawie wszystkiego — od jedzenia po artykuły spożywcze i alkohol - wszystko w jednej aplikacji" - czytamy w serwisie Wirtualnemedia. Niestety, jak widać na planach się skończyło. Aplikacja Drizly będzie działać tylko do marca br.

Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki