szkoła

i

Autor: Canva

Edukacja

Uczniowie mogą odmienić swoje szkoły. W puli 60 tysięcy złotych!

2024-01-11 15:36

2 tysiące na projekt - tyle będą mogli otrzymać uczniowie szkół ponadpodstawowych z Poznania. W sumie urzędnicy na pomysły młodzieży wydadzą 60 tysięcy złotych. Rusza VII edycja konkursu "Fundusz Samorządów Uczniowskich"

Dotychczas zrealizowano prawie 190 pomysłów

Konkurs ma pokazać młodym osobom jak stać się zaangażowanym w rozwój swojej szkoły i w życie miasta. W poprzednich edycjach dominowały przede wszystkim projekty z dziedziny ekologii:

- Uczniowie mogą liczyć na dofinansowanie dwóch tysięcy złotych na projekt i dotyczą przede wszystkim rozwijania swojej własnej wiedzy i umiejętności dla dobra otoczenia. Młodzież może nauczyć się też realizacji własnych pomysłów i nabyć umiejętności pracy w grupie oraz zachęcić inne osoby do wsparcia swoich inicjatyw - powiedziała nam Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej.

Aplikacje należy przesłać do 13 lutego, wyłącznie w postaci elektronicznej (format Word), za pośrednictwem platformy ePUAP, "Fundusz Samorządów Uczniowskich" utworzono z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Więcej informacji na temat konkursu na stronie urzędu miasta