Kiedy są egzaminy zawodowe 2023 - harmonogram.

i

Autor: CANVA

Edukacja

Uczniowie sprawdzają, czy ich egzaminy zostały poprawnie ocenione

2023-07-11 14:56

Długa kolejka ustawia się po wgląd do egzaminu ósmoklasisty i matur. Problemem nie jest sama liczba chętnych, ale także osoby, które umawiają się na wizytę i ostatecznie w siedzibie komisji się nie pojawiają.

Absolwenci 8 klas i maturzyści sprawdzają, jak zostały ocenione ich egzaminy. Na wgląd trzeba czekać już kilkanaście dni. Problemem, jak powiedział Marcin Jakubowski, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu są osoby, które na umówioną wizytę nie przychodzą.

- Z tym przychodzeniem bywa różnie, nie wszyscy, którzy składali wniosek, faktycznie na tym wglądzie się pojawiają. Jest to problem organizacyjny i strata czasu dla tych, którzy faktycznie chcą dokonać wglądu- Mówi nam Jakubowski.

W tym roku poznańska OKE uruchomiła nowy system, dzięki któremu można łatwiej zapisać się na wgląd, dotychczas wnioski można było składać jedynie na papierze.

-Złożenie wniosku w tej chwili jest bardzo proste. Na naszej stronie internetowej jest bezpośrednie odniesienie do systemu, który kieruje do miejsca, gdzie można po zalogowaniu złożyć taki wniosek.- Mówi wicedyrektor poznańskiej OKE

Po wglądzie absolwent ma 2 dni na złożenie wniosku o ponowne sprawdzenie konkretnego zadania.