Ciepło miejskie drożeje
Jak przekazuje w komunikacie prasowym firma Veolia Energia Poznań - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 23 listopada 2022, które mówi o nowym kalkulowaniu taryf. Przyczyną tego jest duży wzrost inflacji, przez to Veolia podniosła ceny ciepła systemowego o średnio 34%.
Ceny ciepła systemowego, a ceny surowców
Ceny ciepła systemowego są cały czas niższe niż w przypadku ogrzewania indywidualnego np. cena węgla dla gospodarstw domowych w połowie 2021 r. wynosiła około 800 – 900 zł za tonę, obecnie koszt ten wynosi 2 000 – 2 200 zł za tonę (bez uwzględnienia kosztów transportu). Jest to wzrost o ok. 150%. Należy także dodać, że ceny ciepła systemowego w Poznaniu będą w dalszym ciągu poniżej progów dla cen ciepła określonych w ustawie o rekompensatach. - tak czytamy w komunikacie prasowym spółki. Jak Veolia zapewnia, sukcesywnie zmniejsza zużycie węgla, gazu, czy oleju opałowego.
Inwestycje spółki w Poznaniu
Veolia Energia Poznań od lat konsekwentnie inwestuje w rozwiązania podnoszące efektywność produkcji i dystrybucji ciepła co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie ilości zużywanego węgla, gazu i oleju opałowego, a tym samym na cenę jaką płacą odbiorcy w Poznaniu. - jak czytamy w komunikacie prasowym. Wspominają o inwestycji we współpracy z Volkswagenem, Miastem Poznań i Aquanetem. Współpraca ta jest związana z odzyskiwaniem ciepła z instalacji wbudowanej w oczyszczalnie ścieków.
Polecany artykuł: