Czerwone kosze w Poznaniu

i

Autor: ZM GOAP Czerwone kosze w Poznaniu

W 9 gminach staną nowe pojemniki na śmieci! Będą miały kolor czerwony! [SZCZEGÓŁY]

2020-11-25 10:30

Już wkrótce na ulicach Poznania, ale nie tylko pojawią się nowe pojemniki na śmieci. Jakie śmieci będzie można do nich wrzucać? Sprawdzamy i wyjaśniamy na stronie internetowej ESKI Poznań.

Blisko 725 tysięcy mieszkańców Związku Międzygminnego GOAP już wkrótce zyska możliwość szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego pozbycia się niewielkich elektroodpadów. To dzięki listowi intencyjnemu, który GOAP podpisał z firmą MB Recycling. Dzięki realizacji projektu "Elektryczne Śmieci" mieszkańcy 9 gmin: Buku, Czerwonaka, Kleszczewa, Kostrzyna, Murowanej Gośliny, Obornik, Pobiedzisk, Poznania i Swarzędza będą mogli w wygodny sposób pozbyć się drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o wielkości do 50 cm, czyli m.in.: zepsutych suszarek, komórek, żelazek, drukarek, czajników itp. oraz baterii. Na początku przyszłego roku pojawi się blisko 100 pojemników na tego typu odpady. Co ważne, cały projekt w żaden sposób nie obciąża finansowo budżetu Związku ani poszczególnych gmin.

ESKA XD EXTRA

W ramach projektu "Elektryczne Śmieci" na terenie gmin należących do ZM GOAP staną pierwsze, czerwone pojemniki przeznaczone na niewielki zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

mówi Katarzyna Kruszka-Pytlik z GOAP-u. Pierwsze pojemniki na terenie ZM GOAP pojawią się już w I kwartale przyszłego roku, a kompletny system, zafunkcjonuje najpóźniej do końca 2021 r. Docelowo takich pojemników ma być 100.

QUIZ. Popularne skróty. Niby znasz je wszystkie, ale czy wiesz, jak je poprawnie rozwinąć?

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót GIF?

W naszym Związku Międzygminnym ochrona środowiska naturalnego była i jest priorytetem, dlatego tak ważna jest poprawna segregacja odpadów i edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z różnego rodzaju odpadami, w szczególności tymi niebezpiecznymi dla środowiska. Pojemniki, które bezpłatnie staną na terenie Związku, bardzo ułatwią mieszkańcom pozbycie się, często gromadzonych przez lata, małych elektroodpadów. Jestem przekonana, że mieszkańcy będą z tej możliwości chętnie korzystali: zniknie bowiem problem dojazdu do punktów selektywnej zbiórki odpadów z drobnym sprzętem takim jak stary telefon komórkowy czy żelazko, czajnik, a także szukania odpowiednich pojemników na zużyte baterie lub akumulatorki