Policja

i

Autor: pixabay.com Policja

W ciągu trzech tygodni osiem razy kradł narzędzia z jednego marketu

2021-12-31 9:10

Do pięciu lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi Piły (woj. wielkopolskie), który w ciągu trzech tygodni osiem razy kradł elektronarzędzia z tego samego marketu. Złodziej sprzedawał swoje łupy w lombardach – podała w czwartek policja.

Oficer prasowy pilskiej policji st. sierż. Wojciech Zeszot poinformował, że we wtorek wieczorem funkcjonariusze otrzymali informację o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej w jednym z marketów budowlanych w Pile.

Sprawca, 30-letni mieszkaniec Piły, schował pod kurtką wiertarko-wkrętarkę o wartości prawie 500 zł i wychodząc ze sklepu nie zapłacił za towar. "Interwencja mogłaby zakończyć się nałożeniem przez policjantów mandatu karnego, gdyby nie fakt, że to niejedyna kradzież mężczyzny w ostatnim czasie. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą udowodnili mężczyźnie dokonanie ośmiu kradzieży w przeciągu niespełna trzech tygodni grudnia" – zaznaczył Zeszot.

Jak się okazało, 30-latek ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 4,8 tys. zł. Swoje łupy złodziej sprzedawał w lokalnych lombardach. Policjantom udało się odzyskać wszystkie skradzione narzędzia.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące kradzieży. Podejrzanemu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!