W Poznaniu powstaje film fabularny

i

Autor: Michał Ferlak W Poznaniu powstaje film fabularny

W Poznaniu nagrywany jest film fabularny! O czym będzie? Mamy komentarz!

2020-02-14 12:32

Poznaniacy bardzo często zwracają uwagę na to, że w stolicy Wielkopolski nie można zbyt często zobaczyć w filmach i serialach. Filmowcy jednak powoli przekonują się do naszego miasta. Doskonałym dowodem na to jest fakt, że w Poznaniu właśnie trwają zdjęcia do kolejnego filmu.

Docierają do nas informacje od mieszkańców Jeżyc, którzy z zaciekawieniem obserwują prace ekipy filmowej. Ta w Poznaniu pojawiła się w poniedziałek i zostanie do soboty. Jak udało nam się dowiedzieć film, który nagrywany jest na terenie Starego ZOO to film fabularny „Anatolian Leopard”. Jest to międzynarodowa produkcja o charakterze kina artystycznego w koprodukcji turecko-niemiecko-duńsko polskiej, która przez parabole historii ostatniego w Turcji leoparda opowiada o problemach współczesnego świata.

Akcja filmu rozgrywa się w Ankarze, gdzie obecnie panują podobne warunki pogodowe jak w Poznaniu. Co ciekawe również w stolicy Turcji do niedawna istniało bardzo podobne pod względem stylu architektonicznego zoo. Jak się okazuje architekci obu placówek byli kolegami na studiach stąd mieli podobne wzorce. Dzięki działaniom Poznan Film Commission i ogromnemu wysiłkowi Nowego Zoo w Poznaniu udało się zachęcić producentów do realizacji zdjęć w Poznaniu. W produkcje zaangażowane są firmy i ekipy z Poznania , które na planie wspierają zagranicznych kolegów. Reżyserem filmu jest Emre Kayis zaś operatorem obrazu Brytyjczyk – Nick Cooke. Film zobaczyć będzie można w kinach w przyszłym roku. Premiera planowana jest na jednym z międzynarodowych festiwali filmowych. Poznaniacy film będą mogli obejrzeć najprawdopodobniej w Kinie Muza w Poznaniu

mówi nam Michał Ferlak z Poznań Film Commission.

W związku ze zdjęciami filmowcy mają prośbę do mieszkańców. Chodzi o to, by nie parkować samochodów tuż przed wejściem do Starego ZOO.

W związku z produkcją ogromną prośbę kierujemy do Poznaniaków, by nie parkowali 12 lutego 2020 r. w godzinach 7-18 swoich aut przed głównym wejściem do Starego Zoo od ul. Zwierzynieckiej. Tego dnia realizowana będzie jedna ze scen do filmu. Dziękujemy i przepraszamy za utrudnienia

dodaje Ferlak.