Wydarzenia

W Poznaniu odbył się Piknik na FEST! Znajdźcie się na naszych zdjęciach

2024-06-24 9:47

Za nami pierwsza część wydarzenia Piknik na FEST! Na Cytadeli zgromadziły się tłumy poznaniaków, świętujące 20 lat Polski, a w szczególności Wielkopolski w Unii Europejskiej. Obecni na evencie mogą znaleźć się na naszych zdjęciach! To jednak nie koniec piknikowej zabawy, w tym tygodniu wydarzenie przenosi się do Kalisza!

Piknik na Fest w Poznaniu. Tysiące osób wspólnie świętowały 20-lecie Polski w Unii Europejskiej

Sobotnie wydarzenie odbyło się przed Dzwonem Pokoju w Parku Cytadela. Marszałek Marek Woźniak podkreślił wagę 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wskazując na pokój, dostęp do rynków, fundusze na rozwój, praworządność oraz swobodę przemieszczania się jako kluczowe korzyści. Jeśli zabrakło Was w Poznaniu, to nic straconego, 29 czerwca Wielkopolska będzie kontynuować zabawę na Polach Marsowych w Kaliszu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Moc atrakcji w Parku Cytadela. Wystąpiły gwiazdy!

Na scenie Pikniku na FEST nie zabrakło największych gwiazd polskiej muzyki. Zagrali Karaś/Rogucki, LemON, Sorry Boys oraz Fisz Emade Tworzywo. Oprócz koncertów przygotowano również strefę festynową. Uczestnicy mogli zapoznać się z działalnością Urzędu Marszałkowskiego, skorzystać z badań zdrowotnych, porad i konsultacji. Do tego przygotowano liczne warsztaty, w tym budowanie rakiety kosmicznej. Pasjonaci sportu mogli zmierzyć się w Wielkopolskiej Olimpiadzie z przeróżnymi dyscyplinami sportu. Piknik promował transport rowerowy. Wszystkim, którzy przybyli na imprezę rowerem organizatorzy zapewnili specjalny parking, a także możliwość oznakowania swojego jednośladu. Podobne atrakcje czekają na uczestników już w najbliższą sobotę w Kaliszu. Organizatorem pikników jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Byliście na Pikniku na FEST? Znajdźcie się na naszych zdjęciach!

Wianki 2024 w Krakowie. Koncerty

Quiz z wiedzy ogólnej. Test na ocenę!

Pytanie 1 z 30
Ile znaków diakrytycznych w polskim alfabecie?