Wakacje w Polsce? Zdecydowanie tak! Odkryj Wielkopolskę i Lubuskie na nowo

2020-07-02 13:48 Artykuł sponsorowany
Rzeka
Autor: pixabay.com

Wielu z nas wyobrażało sobie ten rok zupełnie inaczej. A już na pewno nie z myślą, że przez koronawirusa kilka miesięcy spędzi w domu z dala od bliskich i rodziny. Na szczęście, powoli wszyscy wracamy na stare tory. Wracamy do planowania wyjazdów i korzystania z uroków wakacji, bo te przecież już się rozpoczęły… To gdzie w takim razie najlepiej wyjechać?

Nie ma co ukrywać, że tegoroczne wakacje będą inne niż te dobrze nam znane, ponieważ wielu z nas nie zdecyduje się na dalekie wyjazdy. Bo te wymieni na podróże po Polsce. Dlatego też Autostrada Wielkopolska S.A. wraz z partnerami, Wielkopolską Organizacją Turystyczną oraz Visit Zielona Góra, zachęca do wakacyjnego zwiedzania najbliższych miejsc w ramach akcji „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie”. W każdym tygodniu wakacji poznamy nową propozycję trasy, która pozwoli odkryć piękno tych dwóch regionów na nowo. W sumie osiem tras zaprowadzi turystów do ponad 25 wyjątkowych miejsc.

- Wielkopolska to województwo bardzo atrakcyjne turystycznie. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Autostradą Wielkopolską współtworzyć trasy, które pozwolą odkrywać przepiękne miejsca zlokalizowane w niedalekiej odległości od autostrady. Przygotowaliśmy cztery bardzo atrakcyjne trasy, dzięki którym turyści będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat wikliniarstwa, odkryć przepiękne zamki czy pałace, ale również przenieść się w czasy Mieszka I - mówi Artur Krysztofiak, dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Lubuskie jeziora!

Przygotowane trasy bez wątpienia zachęcają do aktywnego spędzania czasu, ale… dla osób które szukają odpoczynku też znajdzie się coś specjalnego. Pora odkryć na nowo województwo lubuskie. Dlaczego warto? W województwie tym mamy blisko sześćset jezior, a wiele z nich wykorzystywanych jest rekreacyjnie. Dlatego każdy kto tylko zechce odpocząć na dłużej może skorzystać z lubuskich plaż. - Województwo lubuskie może poszczycić się różnorodnymi atrakcjami, które pozwolą na odpoczynek na Pojezierzu Lubuskim wśród jezior i meandrów rzek oraz poznać historię polskiego winiarstwa. Wspólnie z Autostradą Wielkopolską S.A. przygotowaliśmy cztery bardzo interesujące trasy, które będą gratką zarówno dla najmłodszych jak i trochę starszych turystów - podsumowuje Hubert Małyszczyk kierownik Visit Zielona Góra.

Pora odkryć pierwszą trasę!

Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie
Autor: mat.prasowe
Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie
Autor: mat.prasowe

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

W tym wszystkim nie zapominajmy o naszym bezpieczeństwie, bo przecież ono jest najważniejsze. Dlatego niezależnie od sposobu spędzania wakacji pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad zwiększających bezpieczeństwo w czasie pandemii. Regularnie myjmy i dezynfekujmy ręce, zachowajmy minimalną odległość od drugiej osoby oraz w miarę możliwości korzystajmy z płatności zbliżeniowych.

Artykuł sponsorowany