Wydarzenie

Wielka Szama na Stadionie 2024. Przed nami największy zlot food trucków w Wielkopolsce!

Zbliża się coroczna Wielka Szama przy stadionie w Poznaniu. Przed nami największy i najsmaczniejszy zlot food trucków w Wielkopolsce. To będzie wyjątkowy weekend!

Wielka Szama na Stadionie 2024

Wielka Szama to coroczne i obowiązkowe wydarzenie na kulinarnej mapie Poznania. Zlot food trucków cieszy się ogromną popularnością i zawsze przyciąga tysiące miłośników różnorodnej kuchni. Jesteście ciekawi co czeka nas w tym roku i przede wszystkim kiedy można przygotowywać się na "wielką szame"? Szczegóły poniżej!

Wielka Szama na Stadionie 2024. Już w ten weekend!

Największy i najsmaczniejszy zlot food trucków w Wielkopolsce powraca z pysznym jedzeniem i wspaniałymi atrakcjami! Kolejny raz wydarzenie zaplanowano na Enea Stadionie, gdzie na wszystkich głodomorów czekać będą food trucki z ulubionymi daniami i orzeźwiającymi napojami.

Wielką Szamę na Stadionie zaplanowano w weekend 13-14 kwietnia 2024 roku. Właśnie wtedy na Bułgarską 17 dotrą wszyscy miłośnicy kulinarnych smaków z food trucków. 

W ten szczególny weekend, będziecie mogli próbować smaków z całej Polski niemal przez cały dzień! W sobotę (13 kwietnia) od godziny 12:00 do 21:00 oraz w niedzielę (14 kwietnia) od 12:00 do 20:00.

Wielka Szama na Stadionie 2024. Atrakcje

Organizatorzy zadbali, by drugi weekend kwietnia był naprawdę intensywny, dlatego oprócz jedzenia w programie jest znacznie więcej:

  • kącik artystyczny i strefa z dmuchańcami dla dzieci,
  • strefa chilloutu,
  • zawody jedzenia na czas,
  • wybory najsmaczniejszego food trucka,
  • gra terenowa z nagrodami,
  • ciężarówka Kenworth W900L.

- Pojawią się również KONKURSY, w których do zgarnięcia będą bony do wykorzystania w Waszych ulubionych food truckach - zapewniają organizatorzy.

Wielka Szama na Stadionie 2024. Jakie jedzenie?

Podczas wydarzenia będziecie mogli spróbować jedzenia z food trucków specjalizujących się w kuchni azjatyckiej, amerykańskiej, meksykańskiej, hiszpańskiej. W menu pojawią się orientalne smaki, takie jak pad thai, esencjonalny ramen, czy pierożki jiaozi. Z klasycznych dań kuchni gruzińskiej pojawi się chaczapuri, chinkali oraz placek lobiani i szaszłyki. Przedstawiciele kuchni meksykańskiej zaserwują swoje popisowe dania: serową quesadillę, burrito oraz delikatne tacos - zapewniają organizatorzy. Mało tego, do wyboru będą również owoce morza, węgierskie langosze, bagietki z gorącym serem raclette, tatarsko-krymskie czebureki oraz klasyki, takie jak zapiekanki, hot dogi i burgery z mięsem wołowym lub szarpaną dziczyzną!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Sprawdźcie, jak będzie prezentować się pierwsza food hala w Poznaniu!

Food trucki znów zjechały do Bydgoszczy