Wielki finał Santander Letnie Brzmienia 2023 na poznańskiej Cytadeli! Zwieńczenie wakacji z najlepszą polską muzyką!

i

Autor: Nadesłane

Rozrywka

Wielki finał Santander Letnie Brzmienia 2023 na poznańskiej Cytadeli!

2023-08-30 11:47

Już 1 i 2 września 2023 dwudniowy festiwal Santander Letnie Brzmienia dotrze do Poznania. Na Cytadeli odbędzie się finał trasy, która od początku wakacji odwiedziła osiem polskich miast. Poznański finał to dwa dni, piętnaście koncertów i gwarancja doskonałej zabawy przy dźwiękach najlepszej polskiej muzyki.

Santander Letnie Brzmienia 2023 na poznańskiej Cytadeli: kto wystąpi?

Lato muzycznych emocji będzie miało swój finał na dwóch scenach, które staną na poznańskiej Cytadeli. W piątek (1.09) na scenie głównej zagrają ARS LATRANS Orchestra, Natalia Szroeder, Kacperczyk, powracający do stolicy Wielkopolski po przerwie zespół The Dumplings i największy zwycięzca tegorocznych Fryderyków, MROZU. Na drugiej scenie będzie można posłuchać Faustyczny Maciejczuk, WaluśKraksaKryzys oraz Pauli Romy, która ostatnio startowała w Sopocie o Bursztynowego Słowika.

W sobotę (2.09) na głównej scenie zagra Natalia Przybysz, Zalewski z projektem Zalewski śpiewa Niemena, Nosowska, Vito Bambino oraz projekt specjalny BABIE LATO w składzie Natalia Kukulska, Bovska, Margaret, Zalia i Mery Spolsky. Będzie to wyjątkowa okazja do posłuchania na żywo wszystkich gwiazd tego wyjątkowego muzycznego składu oraz do spotkania się z trzema z nich w strefie Semilaca, partnera strategicznego projektu. W niecodziennym spotkaniu z fanami i fankami przy kultowym już samochodzie z teledysku do singla Cudowne Lata będzie można spotkać się z Natalią Kukulską, Bovską i Zalią. Tej ostatniej będzie też można posłuchać na drugiej scenie, gdzie zagra również Daria ze Śląska. Finałowe koncerty rozpoczną się o godzinie 17.00.

Harmonogram Santander Letnie Brzmienia 2023 / Poznań / 1-2.09 / Park Cytadela

  • 1.09 (piątek): Mrozu, Kacperczyk, The Dumplings, WaluśKraksaKryzys, Natalia Szroeder, Paula Roma, ARS LATRANS Orchestra, Faustyna Maciejczuk
  • 2.09 (sobota): BABIE LATO, Zalewski śpiewa Niemena, Vito Bambino, Nosowska, Natalia Przybysz, Zalia, Daria ze Śląska

Letnie Brzmienia 2023 w Poznaniu: Bilety

Karnety i bilety jednodniowe są dostępne na www.letniebrzmienia.pl.

Tegorocznej festiwalowej trasie koncertowej Santander Letnie Brzmienia towarzyszy wyjątkowy projekt specjalny BABIE LATO, który tworzą: Natalia Kukulska, Bovska, Zalia, Margaret i Mery Spolsky. Imprezowe kawałki utrzymane w letnim klimacie, funkowe i klubowe nurty z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R&B i soulu połączone z kobiecą energią to najtrafniejszy opis tego, co dzieje się na scenie podczas ponad godzinnego koncertu.

Na potrzeby projektu powstał utwór Cudowne lata, czyli pierwszy singiel promujący Babie Lato autorstwa Natalii Kukulskiej i producenta Archie Shevsky’ego. Ta pełna wakacyjnej energii kompozycja ma już blisko 800 tysięcy odtworzeń w serwisie Spotify. W tym miesiącu artystki Babiego Lata wydały cover kultowego utworu Venus grupy Shocking Blue.

Nowa odsłona muzyczna tego utworu to połączenie mroczniejszego, elektronicznego charakteru ze zmysłowością i kobiecą energią. Produkcją utworu w wykonaniu Natalii Kukulskiej, Bovskiej, Margaret i Zalii zajął się Archie Shevsky.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sprawdź, czy zrozumiesz gwarę poznańską!

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od prostych rzeczy. Co oznacza słowo "bimba"?
VI Festiwal Orkiestr Dętych w Szczecinie