Dlaczego kino Apollo jest kultowe?
Kino Teatr Apollo na mapie Poznania istnieje już ponad 170 lat! Wystąpiło tu wiele wybitnych osobowości ze świata kultury (m.in. Ignacy Jan Paderewski, a później także Eugeniusz Bodo) - czytamy na stronie obiektu. A już w ten weekend, po krótkiej przerwie, znowu będzie można pójść do Apollo.
Kino Teatr Apollo. 170 lat historii
To wyjątkowy punkt na mapie Poznania, który przez ten czas doświadczył długiej ewolucji. W 1846 roku powstał jako Ogród Rozrywkowy Odeon. Zaledwie dwa lata później miejsce to odwiedził Juliusz Słowacki. W drugiej połowie XIX wieku przekształcony został w Pasaż Apollo, skupiający w jednym miejscu sale teatralne i koncertowe, restaurację, altany ogrodowe oraz sceny plenerowe - czytamy na stronie kinoapollo.pl.
- Nowe stulecie przyniosło długo wyczekiwane zmiany w obrębie placówki. Remont ukończony w 2005 roku przypomniał o dawnej świetności budynku oraz jego pierwotnych założeniach. Długą tradycję Kino Teatru Apollo podkreślają wnętrza utrzymane w stylu epoki art déco oraz różnorodny repertuar wydarzeń kulturalnych - informują organizatorzy.
Kino Teatr Apollo wraca do gry. Co znajdziemy w repertuarze?
W piątek 29 września tego roku w Kino Teatrze Apollo odbędzie się niezwykle ważna dla historii obiektu uroczystość ponownego otwarcia kina Apollo. Goście wieczoru będą mogli obejrzeć tegoroczny film komediowy „Teściowie 2” w reż. Kaliny Alabrudzińskiej oraz amerykańsko-koreański dramat (przedpremierowo!) „Poprzednie życie” w reż. Celine Song - relacjonują organizatorzy.
Otwarcie kina Apollo. Program
17.00 – Retro Party + poczęstunek – wstęp darmowy
18.00 – pokaz filmu „Teściowie 2”, 2023 (sala kinowa)
18.00 – pokaz filmu „Teściowie”, 2021 (sala widowiskowa) – wstęp darmowy
20.15 – pokaz filmu „Poprzednie życie”, 2023 (sala kinowa)
Chcąc otrzymać bilety na bezpłatny pokaz filmowy, należy skontaktować się z obiektem.
Jeżeli masz ochotę poznać sztukę w innym wymiarze, to polecam zajrzeć na Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie dostępna jest multisensoryczna wystawa dzieł Vincenta van Gogha.