Wilda: Miasto wyłoniło wykonawcę przebudowy Wierzbięcic i 28 czerwca! Co się zmieni?

2020-06-03 18:39 DR

O tym remoncie urzędnicy mówili od dłuższego czasu. Ostatecznie udało się wybrać wykonawcę, który wyremontuje ulice Wierzbięcice i 28 czerwca. Co się zmieni w ramach tej inwestycji? Przeczytajcie i zobaczcie na stronie internetowej ESKI Poznań.

Do przetargu stanęło kilka firm. Finalnie Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały ofertę konsorcjum firm TORMEL i TERLAN opiewającą na kwotę 84 842 231, 36 zł. Prace obejmą ulice Wierzbięcice i 28 czerwca, na odcinku od dawnego dworca PKS do skrzyżowania z ulicami Krzyżową i Kilińskiego. Po zakończeniu inwestycji wygodniej będzie jeździło się przede wszystkim pasażerom komunikacji miejskiej. Tramwaje mają jeździć ciszej i szybciej.

W ramach tej inwestycji na odcinku ponad 1 km przebudowane zostanie torowisko tramwajowe wraz siecią trakcyjną oraz węzeł rozjazdowy u zbiegu ulic Górna Wilda, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku. Zmieni się również cały układ drogowy

mówi Marcin Gołek z Poznańskich Inwestycji Miejskich. Nowe torowisko będzie w dużej mierze zielone z systemem nawadniania. Z kamienic zlokalizowanych wzdłuż przebudowywanego odcinka znikną przewody trakcyjne i oprawy oświetleniowe. Zostaną zawieszone na nowych słupach. Przy ul. Św. Czesława powstaną przystanki wiedeńskie, a przy rynku Wildeckim - w wyniku przeniesienia przystanków z ul. Wierzbięcice i Górna Wilda - zostanie wybudowany zintegrowany węzeł przesiadkowy w formie antyzatok. Przy rynku powstaną też parkingi rowerowe bike&ride. Wszystkie odnowione przystanki na przebudowywanym odcinku zostaną wyposażone w tablice informacji pasażerskiej.

Po obu stronach torowiska powstanie jednopasowa jezdnia uwzględniająca ruch rowerowy, na której będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Pojawią się elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, a także nasadzenia zieleni: miłorzęby, klony oraz sporo zieleni niskiej. W 2021 roku inwestycja zostanie skoordynowana z planowanym przez ZTM i MPK Poznań remontem torowiska tramwajowego oraz sieci trakcyjnej na dalszej części ulicy 28 Czerwca 1956 roku - od ul. Krzyżowej do ul. Hetmańskiej. Jak zmieni się ta okolica? Zobaczcie!

Posłuchaj na czym polega dieta owocowa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.