Termy Maltańskie splajtują? Miesięcznie tracą milion złotych i są bez wsparcia od rządu

2020-06-03 15:24 OS
Termy Maltańskie
Autor: mat.pras. Termy Maltańskie

To już trzeci miesiąc, kiedy aquapark pozostaje zamknięty. Zgodnie z nowymi wytycznymi baseny mogą wznowić działalność od soboty, ale Termy Maltańskie nie zostaną otwarte. Dlaczego? Przeczytaj więcej na stronie ESKI POZNAŃ.

Termom Maltańskim grozi plajta. Od połowy marca w związku z epidemią  koronawirusa aquapark jest zamknięty. Miesięczne straty obiektu sięgają miliona złotych.

Nie mamy żadnej tarczy. Jesteśmy w stanie finansowo wytrzymać do września. Do Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który udzielił nam kredytu na budowę obiektu, zgłosiliśmy się o przesunięcie rat, tak żebyśmy przez najbliższe półtora roku nie musieli płacić. Czekamy na decyzję. Jeśli będzie pozytywna, będziemy zabezpieczeni na kolejne dwa miesiące, do listopada - mówi prezes Term Maltańskich, Jerzy Krężlewski.

Łagodzenie obostrzeń nie sprzyja otwarciu obiektu. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, od najbliższej soboty aquapark mógłby zostać otwarty, ale tylko dla 150 osób. Do tej pory latem termy odwiedzało nawet do 6 tysięcy gości. Gdyby był czynny dla garstki klientów - miesięczne straty sięgnęłyby nawet dwóch milionów złotych.

Samolot Boeing, ten dreamliner, przy obecnych obostrzeniach na pokład o powierzchni 230 metrów kwadratowych może zabrać 150 osób. Termy Maltańskie mają 23 tysiące metrów kwadratowych i też mogą przyjąć tylko 150 osób. To jest absurdalne - tłumaczy prezes.

Termy szacują, że mogłaby je uratować co najmniej 50% dotychczasowa frekwencja. Najwcześniej obiekt będzie częściowo czynny w połowie czerwca. Aquapark nie wyklucza, że po ponownym otwarciu wzrosną ceny biletów.

Posłuchaj na czym polega dieta owocowa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Muzeum Broni Pancernej otwarte po przerwie związanej z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.