Z tymi znakami drogowymi kierowcy mają największy problem! Znasz je wszystkie? [QUIZ]

2020-06-02 17:27 DR
Znaki drogowe / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Znaki drogowe / zdjęcie ilustracyjne

Zakazy, nakazy, znaki ostrzegawcze czy informacyjne. Większość z nich kierowcy znają bardzo dobrze. Są jednak takie, które na drogach można zobaczyć bardzo rzadko. Czy wiesz, co oznaczają? Sprawdź się w naszym quizie na stronie internetowej ESKI Poznań.

Jakiś czas temu w Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania, z których wynikało, że tamtejsi kierowcy znają znaczenie zaledwie 79 proc. znaków drogowych. W Polsce takich badań nie przeprowadzono, ale nie wystarczy wyjechać na krótką przejażdżkę ulicami największych miast (np. Poznania), by zauważyć, że wielu kierowców ma problem z zachowaniem się w nietypowej sytuacji. Oczywiście powody takich zachowań mogą być różne – od nieuwagi po złe samopoczucie czy właśnie nieznajomość przepisów ruchu drogowego, w tym znaków drogowych.

W Polsce można zobaczyć kilkadziesiąt rodzajów znaków drogowych. Większość z nich kierowcom nie sprawia problemów. Chyba każdy wie (a przynajmniej powinien), co oznacza nakaz jazdy prosto, droga z pierwszeństwem przejazdu czy stop. Pojawiają się one bowiem bardzo często. Ale są też znaki, które pojawiają się na niewielu drogach. Czy wiesz, co oznaczają? Weź udział w naszym QUIZIE!

Posłuchaj na czym polega dieta owocowa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.