Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia

i

Autor: Poznan.pl Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia

Znamy szczegóły Betlejem Poznańskiego! W tym roku aż cztery lokalizacje

2022-09-26 15:06

Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznego Betlejem Poznańskiego. Z powodu licznych remontów w centrum, w tym także płyty Starego Rynku - władze miasta zdecydowały się na nowe rozwiązania. W tym roku jarmark świąteczny będzie organizowany aż w czterech lokalizacjach. Sprawdźcie szczegóły.

Betlejem Poznańskie 2022 - szczegóły

To będzie pierwsze takie Betlejem​ w Poznaniu! Z powodu licznych remontów jarmark ponownie nie odbędzie się na starym rynku. Jednak władze miasta postarały się to wynagrodzić, uruchamiając aż cztery lokalizacje.

- Po raz pierwszy Betlejem pojawi się na placu Kolegiackim, na tym nowym placu. Tam będziemy mieli stoiska handlowe, atrakcje i to wszystko, z czym Betlejem jest kojarzone.

- mówi Patryk Pawełczak z Urzędu Miasta​.

To nie jedyna nowość. Po raz pierwszy Betlejem Poznańskie będzie się odbywało na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które zgodnie z planem otwierają się na poznaniaków.

- Jest olbrzymia szansa, że będzie tam bardzo duże koło młyńskie. Prawdopodobnie pojawi się tam także lodowisko. Takie naprawdę fajne, jakie kojarzymy z zachodnich miast w okresie świątecznym, bardzo atrakcyjne.

Pozostałe dwie lokalizacje, to dobrze znany plac Wolności oraz miejsce, które zadebiutowało rok temu - rynek Łazarski. Pierwsze wydarzenia związane z Betlejem rozpoczną się już 18 listopada. Wtedy wystartuje na placu Kolegiackim i placu Wolności.

Sonda
Czy lubisz odwiedzać Betlejem Poznańskie?
Muzycy, którzy odeszli za wcześnie... (Avicii, Chada, XXXtentacion, Big Scythe) | ESKA XD - Ale to już było! #58