21. PKO Poznań Maraton nie odbędzie się w tym roku! [NOWY TERMIN MARATONU]

2020-07-30 9:48 DR
Poznański Półmaraton może odbyć się jeszcze w tym roku!
Autor: autor: Adam Ciereszko / materiały prasowe Poznański Półmaraton może odbyć się jeszcze w tym roku!

Organizatorzy 21. PKO Poznań Maratonu poinformowali, że w tym roku nie odbędzie się ta kultowa impreza biegowa. Wszystko ma związek oczywiście z pandemią koronawirusa i ograniczeniami w organizacji imprez masowych. Kiedy odbędzie się 21. PKO Poznań Maraton? Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Poznański Maraton to impreza, która w Poznaniu jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń sportowych. Na bieg ulicami miasta przyjeżdżają zawodnicy nie tylko z Polski, ale także z całego świata. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa organizatorzy musieli podjąć decyzję o odwołaniu tegorocznej imprezy.

Z przykrością informujemy, że 21. PKO Poznań Maraton w tym roku nie odbędzie się - zostaje przełożony na 17.10.2021 roku! Powodem jest trwająca pandemia SarsCov-2 oraz obostrzenia dotyczące organizacji imprez do 300 zawodników

czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Biegacze, którzy znaleźli się na liście startowej tegorocznej edycji Maratonu, mogą przenieść swoją opłatę (z tzw. gwarancją niezmienności ceny) na nowy termin Imprezy lub wystąpić o zwrot wpisowego. Każdy z uczestników wybór zaznacza na swoim indywidualnym profilu zawodnika.

W tym celu powinien się zalogować na stronie: https://runner.marathon.poznan.pl/, następnie wybrać jedną z ww. opcji i kliknąć „wyślij”. Decyzję każdego z zawodników otrzymamy automatycznie przez nasz system informatyczny, nie trzeba do nas dzwonić, czy wysyłać maila

mówi Monika Prendke, Kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu POSiR. O szczegółach przeniesienia opłaty oraz zwrotu wpisowego można przeczytać tutaj: Zaplanowany na 18 października br. 21. PKO Poznań Maraton nie odbędzie się. Co dalej?

Poznań Maraton: Bieg internetowy

Organizatorzy 21. PKO Poznań Maratonu zachęcają do udziału w alternatywnym evencie. Tym samym realizują zapowiedziany w maju br. w wywiadzie dla programu „Bez zadyszki” tzw. Plan B. Jest nim, podobnie jak w większości imprez biegowych, organizacja przez POSiR biegu wirtualnego. Wkrótce poznamy więcej szczegółów wydarzenia, które ma już swoją nazwę: PKO Poznań Virtual Run. Organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy i zapowiadają, że event zostanie zorganizowany w oparciu o dedykowaną aplikację mobilną, a uczestnicy będą mieli do wyboru start na dystansach: 5 km, 10 km, półmaratonu oraz maratonu.

Czy wybory prezydenckie mogły być sfałszowane?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.