Polski samochód elektryczny: IZERA robi wrażenie! Kiedy produkcja? [WIDEO, CENY]

2020-07-29 8:42 DR
Polski samochód elektryczny IZERA
Autor: mat.pras. Polski samochód elektryczny IZERA

Firma Elektromobilty Poland zaprezentowała prototypy polskich samochodów elektrycznych. Na wielu auta IZERA – bo tak nazywa się nowa marka – zrobiły ogromne wrażenie. Jak wyglądają te samochody i kiedy rozpocznie się ich seryjna produkcja? Przeczytajcie i zobaczcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Polski samochód elektryczny IZERA: Jak wygląda?

Za nami oficjalna prezentacja prototypów dwóch polskich samochodów elektrycznych. IZERA póki co zaprezentowała dwa pojazdy - hatchbacka i SUV-a. Nie ma co ukrywać, że polskie auta elektryczne robią wrażenie. Wyglądają bardzo nowocześnie, a wykończenie wnętrz – zdaniem niektórych – jest wręcz luksusowe. Stylistyka pojazdu została przygotowana przez biuro Torino Design. Integrator techniczny to amerykański Etrac Engineering. Projekt zakłada dwa warianty baterii – 40 i 60 KWh. Ładowanie może trwać 30 minut do 80 procent mocy. Pełne naładowanie pozwala przejechać około 400 km. Do 100 km/h samochód ma się rozpędzać w około 8 sekund. Jednak nie ma co dużo pisać. Wystarczy zobaczyć, jak wygląda polski samochód elektryczny IZERA. Oto materiał wideo:

Polski samochód elektryczny IZERA: Ile kosztuje? Kiedy produkcja?

To pytania, które najbardziej interesują potencjalnych klientów. Nie na wszystkie jesteśmy w stanie szczegółowo odpowiedzieć. Organizatorzy prezentacji zapewnili, że produkcja seryjna IZERY ma ruszyć w trzecim kwartale 2023 roku. Taki jest wstępny plan. Tak odległy termin związany jest między innymi z przygotowaniem fabryki na Śląsku, gdzie produkowane będą polskie samochody elektryczne. W połowie przyszłego ma ruszyć jej budowa.

>> Uwaga, próby wyłudzeń na bon turystyczny! Sprawdź, jak działają oszuści!

No i najważniejsze. Ile kosztuje polski samochód elektryczny IZERA? Niestety, na to pytanie – póki co – nie jest w stanie odpowiedzieć nikt. Prezes Electromobility Poland, Piotr Zaremba przyznał, że Izera jest gotowa do sprzedaży masowej i może "trafić pod strzechy" w przystępnej cenie. A że "przystępna cena" dla każdego znaczy co innego, trudno określić nawet o jakim przedziale cenowym mówimy. Podczas prezentacji usłyszeliśmy także, że samochód będzie oferowany w systemie ratalnym, a przewidywana miesięczna rata ma być niższa od tej oferowanej za inne samochody elektryczne. Konkretną cenę mamy poznać tuż przed rozpoczęciem sprzedaży.

Boją się, że kamienica się zawali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.