Prezenty w przedszkolach są konieczne?

i

Autor: Pixabay/Screen TikTok @wiktoria.wis

TikTok

Afera o prezenty w przedszkolach. "Dlaczego rodzice tak szaleją i robią jakieś wyścigi kto da więcej albo lepsze"

2024-04-17 10:52

Dzieci uwielbiają huczne urodziny, cieszą się na widok prezentów, słodyczy i tortów. W pewnym przedszkolu wybuchła afera o upominki dla najmłodszych, po tym jak jedna mama postanowiła kupić drobne prezenty dla wszystkich dzieci w placówce. W internecie zawrzało.

Obecnie coraz więcej rodziców wpada na pomysł, żeby tradycyjne urodzinowe słodycze, zastąpić drobnymi upominkami, ale trend ten wzbudza wiele kontrowersji i zbiera skrajne opinie. Pewna mama, która kupiła prezenty dla wszystkich dzieci, postanowiła się z tego wytłumaczyć. 

Kupiła prezenty wszystkim dzieciom w przedszkolu. Szybko tego pożałowała

Tiktokerka @wiktoria.wis, opublikowała filmik, na którym pokazuje, jakie prezenty kupiła wszystkim przedszkolakom. Upominki były rozdane z racji urodzin jej dziecka. Interanuci nie wytrzymali. 

Komentujący bardzo sceptycznie odnieśli się do tematu prezentów dla wszystkich dzieci. "Czekolada dla Pań z okazji urodzin dziecka? Dlaczego rodzice tak szaleją i robią jakieś wyścigi kto da więcej albo lepsze, po co?" - czytamy jedną z wielu opinii. "A ja zapytam : po co?"; "kurcze mam córkę w żłobku i jest to samo. Jak dla mnie jest to dziwny wymysł rodziców"; "A to nie osoba obchodząca urodziny powinna być obdarowywana? tylko wszyscy dookoła?" - grzmią internauci.

Dalej jedna z komentujących napisała wprost, że jest to dziwny zwyczaj. "Dziwne to z tymi prezentami, na weselach, chrztach a teraz na urodzinach w przedszkolu. Niby mam 28 lat, a tego nie rozumiem"; "pierwszy rok syn te badziewia znosił do domu, na szczęście w kolejnych latach na zebraniu umówiliśmy się, że solenizanci nie robią prezentów innym". 

Inne mamy wypowiadały się, że dzieci często nawet nie rozumieją znaczenia tych prezentów i gubią je. "Mój dostał ostatnio prezencik, leżał na półce w szatni. Nawet nie wiem które dziecko miało urodziny. Syn też jeszcze nie ogarnia. Przy 3/4 latkach-zbędne" - pisze wprost jedna z internautek. 

Prezenty dla wszystkich przedszkolaków? Musiała się tłumaczyć ze swojej decyzji

Tiktokerka, postanowiła odpowiedzieć na stawiane jej zarzuty. W tym celu nagrała kolejny filmik. Kobieta wyjaśnia, że nie zdecydowała się na czekoladowe cukierki, ponieważ inne dzieci mogą mieć na nią alergię. Dlatego postanowiła, że kupi każdemu przedszkolakowi mały upominek, jednak nie oczekuje, że następnym razem rodzice zrobią to samo. Zobaczcie, jak się tłumaczyła. 

Lawendowy Ląd. Najbardziej pachnące miejsce w Wielkopolsce. Sprawdźcie naszą galerię!