Będzie remont ul. Lotniczej! To dobre rozwiązanie dla strażaków!

2020-05-22 9:32 BP
Stan jezdni na ul. Lotniczej w Poznaniu
Autor: fot. PIM/mat.pras. Stan jezdni na ul. Lotniczej w Poznaniu

Planowany remont odcinka ul. Lotniczej może zakończyć się jeszcze w tym roku - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Został ogłoszony przetarg na wykonawcę prac.

Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewniają, że dzięki planowanym pracom samochody strażackie z nowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Wojtulanis-Karpińskiej będą miały ułatwiony wyjazd na ulicę Dąbrowskiego. Przebudowany odcinek ma polepszyć komunikację w tym rejonie.

Odcinek ul. Lotniczej między ul. Wzlotową a ul. Dąbrowskiego zyska nową nawierzchnię bitumiczną. W ramach inwestycji zbudowane i przebudowane zostaną zjazdy oraz skrzyżowania, powstaną nowe chodniki i awaryjna sygnalizacja świetlna dla straży pożarnej. Wykonawca zbuduje również na tym odcinku kanalizację deszczową i sanitarną oraz kanał technologiczny, przebudowana zostanie sieć gazowa i uliczne oświetlenie

czytamy na stronie PIM-u. Do 5 czerwca mogą zgłaszać się chętni na wykonanie prac. Zwycięzca przetargu będzie miał 180 dni na wykonanie prac i oddanie drogi do użytku.

– Oczywiście, że pojawiają się hejterzy. Ale tyle złego się wydarzyło. Poradzimy sobie więc i z tym – mówi mama Anaid. Posłuchaj:
Największe dzbany pandemii. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 41

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.