Byliśmy na słynnej wieży widokowej. Dziś o igraszkach nikt już tam nie myśli!

2023-02-11 13:53

Kilka dni temu zapadł wyrok w bardzo głośnej, i nietypowej sprawie. Chodzi o sprawę z 2020 roku kiedy to na wieży widokowej w Świętnie na granicy województwa Lubuskiego i Wielkopolski para uprawiała seks. Wszystko to tuż przed kamerą monitoringu, która wszystko nagrała. Potem jeden z urzędników nagranie udostępnił i skandal gotowy. Urzędnik prace stracił chociaż wielu mówi, iż bardziej należy mu się medal, bo takiej promocji nikt wcześniej wieży nie zrobił.

Początek budowy wieży to rok 2016. Warto jednak zaznaczyć, iż wieża znajduje się na wzgórzach a przed wieloma laty stał tutaj podobny obiekt. Wieża powstała więc w miejscu gdzie kiedyś podobna atrakcja była. I rzeczywiście stała się ona atrakcją, chociaż szczyt swojej sławy osiągnęła dopiero w 2020 roku!

Wieża widokowa w Świętnie: Dziś nikt już tutaj igraszkami się nie zajmuje!

Wieża widokowa przyciągała masę turystów. Pośród lasów, jezior, ścieżek rowerowych była jednym z głównym punktów letnich wycieczek. W weekendy była wręcz oblegana. Jednak to nic w porównaniu z tym jak popularna zrobiła się w 2020 roku.

Wszystko za sprawą pewnej pary, która udała się na wieżę. Klimat był dla nich na tyle romantyczny, iż para zajęła się igraszkami, i to całkiem się z tym nie kryjąc. Parze nie przeszkadzały bowiem tabliczki z informacjami o tym, iż obiekt jest monitorowany. - Tutaj od zawsze jest taka kamera którą od razu na wejściu widać. Nie mam pojęcia jak ktoś mógł jej nie zauważyć - mówi nam jeden z mieszkańców wsi.

Nagranie trafiło do sieci za sprawą urzędnika z Wolsztyna. Po jakimś czasie urzędnik stracił pracę na skutek tej właśnie afery. Chociaż wielu mieszkańców wsi i całej gminy Wolsztyn sarkastycznie o tym zwolnieniu się wypowiada. - Takiej promocji tej wieży nikt nie zrobił! - mówią mieszkańcy. I faktycznie, przed dwoma laty kiedy pierwszy wybraliśmy się na wieżę latem, parking przy niej był pełny. I to dosłownie! Samochody musiały parkować aż na ulicy! Wszyscy chcieli wieżę zobaczyć. - Czasami spokojnie nie można było przez wieś przejść bo co chwilę zatrzymywał się jakiś samochód na obcych blachach i pytał o drogę na wieżę - skarżą się mieszkańcy. Tym sposobem wieża stała się lokalną atrakcją.

Obecnie nadal cieszy się ona dużym powodzeniem. Chociaż szczyt swojej popularności ma już ona za sobą. Od wspomnianego momentu nikt już tutaj romantycznymi igraszkami się nie zajmuje. Chociaż te odwiedzając wieżę można wyczuć w powietrzu. W końcu wiele osób które tutaj przyjeżdża wspomina to co działo się tutaj już prawie trzy lata temu.

Kilka dni temu wspomnianej sprawie zapadł wyrok. Więcej o nim przeczytać możecie w poniższym materiale.

Jak wieża wygląda obecnie? Jak wyglądała kiedy ją budowano i jak zmienił się jej wygląd na przestrzeni kilku lat? To wszystko zobaczycie w galerii poniżej!