Uprawiali seks na wieży widokowej w Świętnie. Kamery wszystko nagrały. Zapadł wyrok w sprawie

i

Autor: Urząd Gminy Świętno/ pixabay.com Uprawiali seks na wieży widokowej w Świętnie. Kamery wszystko nagrały. Zapadł wyrok w sprawie

Uprawiali seks na wieży widokowej w Świętnie. Kamery wszystko nagrały. Zapadł wyrok w sprawie

2023-02-08 10:45

Tą sprawą mocno żyła nie tylko lokalna społeczność, ale także cała Polska. Wieża widokowa w Świętnie (woj. wielkopolskie) stała się miejscem schadzek dla wielu par, które uprawiały tam seks. W internecie pojawiło się nagranie, a sprawą zajęły się organy ścigania. Właśnie zapadł wyrok.

Seks na wieży widokowej w Świętnie

O sprawie głośno zrobiło się w lipcu 2020 roku. W internecie pojawiły się nagrania z miejskiego monitoringu, który zamontowany jest na wieży widokowej w Świętnie. Na wideo znalazły się dwie pary, które uprawiały w tym miejscu seks! Kochankom groziły kara aresztu lub grzywna do 1500 złotych. Nie zostali oni jednak ukarani za swój nieobyczajny wybryk, o którym mówiła cała Polska.

Urzędnik został skazany

Sprawą zajęła się policja, a do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie zachowania pracownika urzędu. To właśnie pracownik z działu informatycznego urzędu w Wolsztynie był odpowiedzialny za opublikowanie nagrań w sieci. Sam tłumaczył, że chciał pokazać nieprawidłowości w funkcjonowaniu monitoringu. Mężczyzna usłyszał zarzut nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych.

Portal wolsztyn.naszemiasto.pl poinformował, że pod koniec stycznia zapadł wyrok w tej sprawie. Byłego już urzędnika (stracił on pracę kilka dni po wypłynięciu nagrań - przyp. red.) skazano na 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na rok. Wyrok nie jest prawomocny.

Seks na wieży widokowej w Świętnie.