Ksiądz Michał Woźnicki

i

Autor: Screen/YouTube/@Wroniecka Ksiądz zakazuje spędzania z nimi Wigilii. Internauci: „Zatraciłeś miłość do drugiego człowieka”

Kontrowersje

Były ksiądz Michał Woźnicki obraził policjantki... wyzwał je od ladacznic. Dostał za to surową karę

2024-02-28 13:29

Temat Michała Woźnickiego nie znika, a wszystko za sprawą jego kontrowersyjnych wypowiedzi. Mężczyzna zwraca na siebie uwagę, obrażając publicznie wiele osób. Teraz został ukarany za słowa o policjantkach, które wypowiedział dwa lata wcześniej.

Były ksiądz Michał Woźnicki z każdą kolejną wypowiedzią na temat - celebrytów, sportowców, aktorów i wielu innych osób - udowadniał że nie powinien być księdzem. Jego słowa, a właściwie oczerniające sądy bardzo często wzbudzały skrajne emocje, także u osób wierzących. Jednak Woźnicki nie przejmował się zdaniem wiernych i transmitował swoje kazania w internecie. O jego skandalicznym zachowaniu usłyszał sam papież Franciszek!

Michał Woźnicki nie jest już księdzem. Taka była decyzja papieża Franciszka

Przypomnijmy, że 20 grudnia 2023 roku papież Franciszek zdecydował, że Woźnicki nie będzie już księdzem. Jednak to nie przeszkodziło Woźnickiemu, by nadal głosić swoje monologi. Jak przypomina Super Express, podczas pandemii, mimo zakazów odprawiał msze po łacinie w swojej zakonnej celi, na których dochodziło do policyjnych interwencji.

O byłym duchownym zrobiło się jeszcze głośniej, gdy został wyeksmitowany z klasztoru towarzystwa Salezjanów w Poznaniu. Mimo to, mężczyzna nadal jest aktywny w internecie.

Woźnicki obraził policjantki. Teraz za to zapłaci

We wtorek 27 lutego Woźnicki stawił się przed sądem w Poznaniu. Dodajmy, że sprawa odbywała się za zamkniętymi drzwiami, ale Woźnicki niewiele zwlekał, by podzielić się swoimi uwagami z internautami.

Byłemu księdzu za znieważenie policjantek zasądzono karę ograniczenia wolności w wymiarze roku prac społecznych (po 30 godz. w miesiącu). Woźnicki musi również zapłacić dwóm policjantkom zadośćuczynienie: 1,5 tys. zł i 2 tys. zł. Przypomnijmy, że Woźnicki odpowiadał za znieważenie funkcjonariuszek będących na służbie - relacjonuje Super Express. Jak dobrze wiecie, nie jest to pierwszy wyrok Woźnickiego. Wcześniej skazano go na prace społeczne, za antysemityzm.

Ksiądz wyszarpał ucznia za ucho
Listen on Spreaker.