Cmentarze w Poznaniu będą zamknięte 1 listopada? "Seniorzy, zostańcie w domach!"

2020-10-16 13:39 OS
Cmentarz
Autor: Miasto Poznań

Prezydent Poznania nie zamknie cmentarzy na Święto Zmarłych. Jacek Jaśkowiak apeluje do mieszkańców o rozłożenie wizyt na grobach bliskich w czasie. Ale podkreśla, że dużym problemem będzie dojazd na nekropolie. Przeczytaj więcej na stronie Eski Poznań.

Czy to samochodem, czy to komunikacją publiczną - przy tych ograniczeniach, które są w tej czerwonej strefie, jeżeli tylko część miejsc w autobusach i tramwajach może być zajętych - będzie problem - zauważa prezydent Poznania.

Prezydent Poznania zachęca seniorów do tego, żeby w ogóle zrezygnowali ​z wizyt na cmentarzach i zostali bezpieczni w domach.

Prośba do seniorów: dbajcie o siebie, dbajcie o swoje zdrowie. Wróćmy do tych zwyczajów gdy dzieci, gdy wnuki dostarczały zakupy. Natomiast ja sam pojadę na grób swojego ojca, swojego ojczyma, swoich bliskich. Robiłem tak przez ostatnie 50 lat i będę tak robił dalej.

O nieodprawianie mszy na cmentarzach, a w kościołach - zaapelował w środę do księży metropolita poznański, ks abp Stanisław Gądecki.