Samochód

i

Autor: Unsplash

Dbajcie o bezpieczeństwo za kółkiem! Jesień to czas, kiedy trzeba mieć oczy dookoła głowy.

2022-09-28 15:18

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, niezachowanie bezpiecznego odstępu czy omijanie i wyprzedzanie na pasach to zachowania kierowców, które stwarzają niebezpieczeństwo na drodze!

Przygotujcie się na jesień za kierownicą! Zmrok zapada coraz szybciej, a co za tym idzie - spada widoczność pieszych na drogach. Mokra i śliska jezdnia nie sprzyja kierującym.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, niezachowanie bezpiecznego odstępu, omijanie i wyprzedzanie na pasach to wykroczenia, które mają realny wpływ na zagrożenie na drodze

mówi nam Iwona Liszczyńska z policji. Nie rozmawiajcie również przez telefon w trakcie jazdy. Na niebezpieczeństwo narażeni są przede wszystkim piesi i rowerzyści. Warto więc nosić odblaski.

Co prawda, przepisy ruchu drogowego nie nakładają takiego obowiązku na pieszych, jednak pamiętajmy, że w dużym stopniu to właśnie elementy odblaskowe poprawiają widoczność i dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji.

Policjanci w całym kraju prowadzą działania kontrolne pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Sprawdzają oni przede wszystkim te przejścia dla pieszych, na których w przeszłości dochodziło do potrąceń.

Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego: jak brzmi dewiza rodu Targaryenów?
Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka