Ile zarabia Tomasz Biernacki? Zaskakujące wynagrodzenie właściciela sieci Dino

i

Autor: Dino - materiały prasowe Ile zarabia Tomasz Biernacki? Zaskakujące wynagrodzenie właściciela sieci Dino

handel

Ile zarabia Tomasz Biernacki? Wynagrodzenie właściciela sieci Dino jest zaskakujące!

2024-04-11 8:37

Tomasz Biernacki to jeden z najbogatszych Polaków. Sieć Dino poinformowała, ile zarabiają członkowie zarządu oraz osoby, któe wchodzą w skład rady nadzorczej. Zarobki samego Biernackiego mogą zaskakiwać.

Tomasz Biernacki - jeden z najbogatszych Polaków

Tomasz Biernacki to jeden z najbogatszych Polaków. W 2023 roku uplasował się na drugiej pozycji listy najbogatszych Polaków magazynu „Forbes” z majątkiem wycenianym na 19,8 mld złotych! Właściciel sieci Dino jest jednak tajemniczym człowiekiem, a o jego życiu wiadomo niewiele. Mieszka w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) i tam też jest główna siedziba jego firmy. 

Ile zarabia Tomasz Biernacki?

Portal wiadomoscihandlowe.pl dotarł do informacji na temat wynagrodzeń członków zarządu Dino, rady nadzorczej i samego Tomasza Biernackiego, który jest przewodniczącym rady nadzorczej. Ze sprawozdania wynika, że Biernacki nie pobrał żadnego wynagrodzenia podstawowego, ani dodatkowego zarówno w 2022 roku, jak i 2021 roku.

Ile zarabiają władze Dino?

Nieco inaczej wygląda to w przypadku zarządu Dino. W 2022 roku wypłacono im 2,45 mln złotych. Najwięcej zarobił Michał Krauze, którego wynagrodzenie podstawowe w ciągu roku wyniosło 119,7 tys. zł brutto, za to kwota wynagrodzenia dodatkowego opiewała na 1,3 mln zł.

Z kolei Michał Muskała otrzymał łącznie 120,5 tys. zł, Izabela Biadała 818,8 tys. zł, a zatrudniony od grudnia 2022 roku Piotr Ścigała - 80,5 tys. zł.

Nieco mniej zarabiają członkowie rady nadzorczej Dino. Portal wiadomoscihandlowe.pl przyznał, że Piotr Nowjalis otrzymał 99,6 tys. zł brutto, Sławomir Jakszuk – 82 tys. zł brutto, Maciej Polanowski – 82 tys. zł brutto, a Eryk Bajer – 82 tys. zł brutto.

Wynagrodzenie w Dino

Sieć Dino ma politykę wynagradzania członków zarządu. Przewiduje ona, że stała pensja nie przekroczy 10-krotności średniego wynagrodzenia pracownika etatowego w spółce.

Podobnie jest w przypadku członków rady nadzorczej. Ich wynagrodzenie nie może być wyższe niż 3-krotność przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej publikowanego przez Główny Urząd Statystyczny za 2022 r.

Rekordowe zyski sieci Dino

Sieć Dino na początku maja ujawniła raport za pierwszy kwartał 2023 roku. Wynika z niego, że przychody grupy wyniosły ponad 5,5 mld zł, czyli wzrosły o 43,8 procent rok do roku. Takie przychody zaskoczyły analityków, którzy spodziewali się wyników o kilkadziesiąt milionów niższych. Rekordowy okazał się także zysk netto grupy Dino Polska. W pierwszym kwartale 2023 roku wypracowała ona 270,7 mln zł. I w tym przypadku wynik przebił oczekiwania ekspertów.

https://www.eska.pl/poznan/rekordowe-zyski-dino-sami-sie-nie-spodziewali-sie-takich-obrotow-siec-wejdzie-do-wiekszych-miast-aa-uPji-LnuS-XciB.html

Sklepy Dino - nowe lokalizacje

W całej Polsce powstaje coraz więcej sklepów sieci Dino. Tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 r. spółka Dino Polska uruchomiła 54 nowe sklepy. Na koniec marca 2023 r. sieć Dino obejmowała 2210 sklepów. Ten wynik ma się znacząco poprawić do końca roku, ponieważ sieć planuje w tym czasie otworzyć jeszcze blisko 250 nowych marketów. Spółka chce na ten cel przeznaczyć całość osiągniętego zysku.

Praca w Dino. Ile zarabia kasjer?

Zatrudnienie w grupie Dino wzrosło w pierwszym kwartale roku do 38,1 tys. osób i było o 4,7 tys. wyższe niż rok wcześniej. Obecnie sieć wciąż prowadzi rekrutację na wiele stanowisk. Według portalu businessinsider.com.pl w zeszłym roku wydatki na wynagrodzenia w Dino osiągnęły 2,1 mld zł, średnia płaca netto zatrudnionego w 2022 roku wynosiła 3015 zł. U progu 2023 roku w Dino zarabiało się od 3400 zł do 4100 zł brutto. Wysokość wynagrodzenia zależy między innymi od miejscowości. Sieć po roku i po dwóch latach pracy zapewnia podwyżki dla swoich pracowników.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?

Czy warto być prezydentem Poznania? Ile zarobił Jacek Jaśkowiak? Przejrzeliśmy jego oświadczenie majątkowe