Już niedługo rozstrzygnięcie konkursu na kładkę Piastowską!

2020-02-12 18:20 MMK
Poznań
Autor: Unsplash

Poznań będzie miał kładkę Piastowską dla pieszych i rowerzystów! Połączy ona Most Królowej Jadwigi i Przemysła I.

Już niedługo rozstrzygnięcie konkursu na kładkę Piastowską! Ma ona połączyć Most Królowej Jadwigi i Przemysła I, czyli ulicę Piastowską i Osiedle Piastowskie. Do konkursu zgłosiło się piętnaście pracowni, które przedstawiły swoje koncepcje. Jury, podczas obrad, weźmie pod uwagę cztery aspekty.

Atrakcyjność i oryginalność formy architektonicznej. Drugi aspekt to jakość rozwiązań funkcjonalnych i użytkowość obiektu. Trzeci - jakość i funkcjonalność rozwiązań techniczno-konstrukcyjnych. I czwarty - sposób połączenia kładki z otoczeniem i wpisanie w układ urbanistyczny.

mówi kierownik projektu Krzysztof Dyzma z Poznańskich Inwestycji Miejskich. I dodaje, że kładka przeznaczona będzie dla pieszych i rowerzystów. Ostateczne wyniki konkursu ogłoszone zostaną w kwietniu. W konkursie przewidziane są nagrody.

Autor zwycięskiej koncepcji dostanie 50 tysięcy złotych, laureat drugiego miejsca 30 tysięcy złotych, a trzeciego – 20 tysięcy złotych. 30 tysięcy złotych przeznaczono na wyróżnienia.

Zwycięzca konkursu będzie mieć czas do 2021 roku, aby przygotować ostateczny projekt budowlany kładki. Koszt inwestycji to około 30 mln złotych.