Porsche wymazało w swojej reklamie postać Jezusa

i

Autor: van Tonder, Hein/Travel Collection/East News, YouTube/Porsche

CIEKAWOSTKI

Kontrowersyjna reklama Porsche. Wymazano w niej postać Jezusa. Niemiecka marka przeprasza i naprawia błąd

2023-08-08 12:02

Reklama kultowego modelu 911 Porsche wywołała sporo emocji. Jednak nie tylko ze względu na sentyment do pojazdu. Kontrowersje wzbudził fakt, że marka samochodów postanowiła wymazać z klipu postać Jezusa z cokołu w Lizbonie. Porsche przeprosiło i zamieściło w sieci filmik, gdzie wszystko jest już na swoim miejscu.

Jubileusz kultowego modelu Porsche. 911 ma 60 lat. Specjalny spot

Kultowy model 911 Porsche pojawił się na rynku 60 lat temu. Z tej okazji marka samochodów luksusowych prowadzi obecnie specjalną kampanię. Jej elementem jest także spot, który w ostatnich godzinach został udostępniony na kanale Porsche na platformie YouTube. Film promuje model 911 S/T. Wyprodukowano tylko 1963 takie samochody, co nawiązuje do roku, w którym 911 wyjechał po raz pierwszy na drogi. Auto kosztuje ponad 1,2 mln złotych i może jechać z prędkością do 300 km/h.

Porsche wymazało Jezusa w reklamy. Kontrowersyjny spot promujący model 911

Spot trwa niecałe 2,5 minuty. Przedstawia fragmenty z życia posiadaczy luksusowego samochodu. Obrazom tym towarzyszą piękne górskie krajobrazy Portugalii, Grand Hotel czy nocne klubowe życie w mieście. Pojawia się także Most 25 Kwietnia w Lizbonie, za którym widoczny jest pomnik Jezusa. To znaczy powinien być widoczny, bo na pierwotnym klipie Porsche został wymazany. Pozostał pusty cokół.

Wymazanie Jezusa wzbudziło emocje i sporo negatywnych komentarzy posypało się pod adresem niemieckiej marki samochodów.

Porsche przeprasza za wymazanie Jezusa. Zamieszcza nowy film

Nagranie zostało usunięte z YouTube. W jego miejsce zamieszczono nowy film, w którym postać Jezusa jest już na swoim miejscu. Do sprawy odniosła się rzeczniczka Porsche. - We wcześniej przesłanej wersji filmu promującego 911 S/T usunięto charakterystyczny punkt orientacyjny. Był to błąd i przepraszamy za ewentualne urażenie odbiorców. Oryginalny film jest teraz dostępny online - przyznała w rozmowie z "Daily Mail".

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy