Lech Poznań - Górnik Zabrze. Tak bawili się kibice na Enea Stadionie [ZDJĘCIA]

2024-07-22 10:51

W niedzielnym meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na Enea Stadionie Górnik Zabrze 2:0. Na mecz przybyło prawie 20 tysięcy kibiców, w tym spora grupa sympatyków ze Śląska. Byłeś na niedzielnym meczu? Zobacz w naszej galerii czy uchwycił biebie nasz aparat!

Lech Poznań - Górnik Zabrze. Pewna wygrana Kolejorza

Gole Mikaela Ishaka z rzutu karnego i Dino Hotica zapewniły Lechowi trzy punkty na inaugurację sezonu. Gospodarze byli lepszym zespołem, stworzyli więcej sytuacji, ale poziom skuteczności i finalizacji akcji pozostał na poziomie z poprzedniego sezonu. Zabrzanie rozczarowali i sporadycznie zagrażali bramce Bartosza Mrozka.

Na ławce trenerskiej w poznańskiej drużynie zadebiutował Niels Frederiksen i Duńczyk start w polskiej ekstraklasie może uznać za udany.

Lech Poznań - Górnik Zabrze. Tak bawili się kibice na Enea Stadionie

Na trybunach Enea Stadionu zasiadło boisko 20 tysięcy kibiców, ale w pierwszej połowie było słychać tylko fanów Górnika. Sympatycy "Kolejorza" pod koniec ubiegłego sezonu kilkakrotnie dali wyraz swojemu rozczarowaniu nie tylko postawą piłkarzy, ale także działaniami władz klubu. Ich milcząca postawa w pierwszej połowie to wyraz nieustającego braku zaufania dla pozornych, ich zdaniem, zmian w drużynie.

Jak bawili się kibice podczas meczu? Zobacz zdjęcia z trybun w naszej galerii!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz: Czy znasz historię Lecha Poznań?