Lech Poznań - Motor Lublin. Ponad 24 tysiące kibiców zasiadło na trybunach Enea Stadionu [ZDJĘCIA]

2024-10-06 16:16

Koniec świetnej passy Lecha Poznań. Kolejorz w sobotni wieczór zaznał goryczy porażki i przegrał z Motorem Lublin (1:2). Na trybunach zasiadło ponad 24 tysiące widzów. Zobacz zdjęcia.

Lech - Motor. Gorzka porażka Kolejorza

Lech Poznań był zdecydowanym faworytem w starciu z Motorem Lublin. Kolejorz rozpoczął spotkanie w swoim stylu. Piłkarze Kolejorza chcieli od początku zdominować przeciwnika. Lechici stwarzali liczne sytuacje. W 24. minucie bramkę strzelił Mikael Ishak. Chwilę później goście z Lubelszczyzny jednak wyrównali za sprawą Samuela Mraza. Wydawało się, że po przerwie Lech zapanuje nad sytuacją i szybko wróci na prowadzenie, jednak nic bardziej mylnego. W 54. minucie drugą bramkę zdobył Mraz.

Lech próbował odwrócić losy spotkania, ale nic z tego nie wyszło. Bliżej podwyższenia wyniku byli goście, ale rezultat nie zmienił się już do końca spotkania. - Po pierwsze jesteśmy bardzo zawiedzeni rezultatem, który osiągnęliśmy w tym spotkaniu. To była nasza pierwsza domowa porażka po pięciu wygranych przed własnymi kibicami. To była pierwsza strata punktów przez nas. Nie była to potrzebna przegrana dla nas. Gratulacje dla Motoru, bo strzelili dwa ładne gole, przez większość meczu nisko się bronili, my nie potrafiliśmy sobie z tych poradzić. To nam dziś nie wyszło - mówił po meczu zawiedziony trener Niels Frederiksen.

Lech mimo przegranej utrzyma pozycję lidera ligowej tabeli, jednak przewaga nad najgroźniejszymi przeciwnikami mocno stopniała.

Teraz piłkarzy czeka kilka dni spokojniejszych treningów, ponieważ rozpoczyna się przerwa reprezentacyjna. Po niej poznaniacy wrócą do gry 19 października. Wtedy w Krakowie zmierzą się z Cracovią.

Lech - Motor. Kibice nie spodziewali się porażki

Mecz Lech Poznań - Motor Lublin z perspektywy trybun Enea Stadionu śledziło 24 368 kibiców. Fani chcieli obejrzeć kolejne ligowe zwycięstwo Kolejorza, ale opuszczali obiekt w minorowych nastrojach. W poniższej galerii zobaczycie zdjęcia ze starcia 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy.